کنترل تخلف پهپادی خودرو ها در سیزده بدر

کدخبر: 402700
اقتصاد نیوز: برای اولین بار برای کنترل ترافیک و تخلف خودروها از پهپاد استفاده شده است. این اقدام در روز سیزده بدر نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز،قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: همانطور که رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد بیش از ۸۰ درصد مسافران نوروزی به شهرهای مبدأ خود برگشتند و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد کمتری هنوز در مسافرت باشند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که غروب امروز کمی ترافیک داشته باشیم که در این زمینه به مسافران توصیه می‌کنیم اگر واقعاً لزومی برای برگشت به شهرشان ندارند، یکی‌، دو روز دیگر در سفر بمانند تا ترافیک در جاده‌ها ایجاد نشود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: نسبت به سال‌های گذشته ترافیک روان بوده البته حضور و نظارت نیروی انتظامی در جاده‌ها هم بی‌تأثیر نبوده است.

رضایی تأکید کرد: روان بودن ترافیک برخی اوقات سبب می‌شود تا سرعت بالا برود و برخی رانندگان اقدام به سبقت بی‌مورد کنند و خدای ناکرده حوادثی را ایجاد کنند.

وی بیان کرد: برای کنترل ترافیک جاده‌ها برای نخستین‌بار از پهپاد استفاده شد، به طور مثال در محور مشهد به تهران و برخی محورهای دیگر بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو که سرعت غیرمجاز داشتند، اعمال قانون شدند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: ممکن است در حین رانندگی هیچ پلیس یا دوربینی را مشاهده نکنید، اما نیروی انتظامی به وسیله ابزارهای نوین، متخلفان را رصد و جریمه می‌کند.

رضایی در پایان گفت: خوشبختانه امروز مردم دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کردند و مورد خاصی که بخواهند در روز سیزده بدر در پارک‌ها وارد شوند، نداشتیم.

 
تیتر یک
  • روند بازار طلا و ارزهای دیجتالی

    کارشناسان معتقدند مانع بعدی طلا سطح هزار و ۸۰۰ دلار است. با دستیابی قیمت ها به این سطح ، معامله گران می توانند این موج…

از دست ندهید
بلیط هواپیما