سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد:

بالاترین سهم فوتی ها در تعطیلات نوروز

کدخبر: 402735
اقتصادنیوز : سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه در روز ۶ فروردین بیشترین فوتی را در کشور داشتیم، گفت: طی ۱۸ روز اخیر بیش از ۲ هزار حادثه ثبت شده است.

ثبت بیش از ۲ هزار حادثه طی ۱۸ روز اخیر

خبرگزاری میزان - مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به طرح نوروزی اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی و از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۹ تا امروز (۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰) تعداد ۲ هزار و ۳۵ حادثه ویژه در سیستم ثبت شده است که از تعداد ۲ هزار و ۳۵ حادثه، ۲۲۰ حادثه مربوط به مسمومیت با مونوکسید کربن بوده که در سامانه ثبت شده است.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه تعداد ۲۸ نفر از هموطنان بر اثر مسمومیت جان باختند، ادامه داد: ۳۸۴ نفر دیگر راهی مراکز درمانی شده و ۱۳۲ نفر در محل درمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد مأموریت مربوط به مسمومیت در استان‌های تهران با ۴۲ مورد، آذربایجان شرقی ۳۶ مورد، البرز ۲۱ مورد و مازندران با ۱۷ مورد بوده است، افزود: بلحاظ تعداد فوتی استان‌های ایلام با ۶ فوتی، تبریز پنج، البرز چهار و تهران با سه مورد فوتی در صدر قرار دارند، گفت: همچنین شهر‌های تبریز ۹۳ مورد، تهران ۶۲ و مازندران ۵۵ مورد در صدر مسمومین نجات یافته هستند.

خالدی به مسمومیت با گاز co، نیز اشاره کرد و گفت: به طور کلی ۲۲۰ مورد مسمومیت با گاز co بوده که از این تعداد، ۲۸ مورد فوتی، ۳۸۴ مورد انتقال‌یافته و ۱۳۲ مورد در محل درمان شده‌اند و تعداد مأموریت‌ها در استان‌های تهران ۴۲، آذربایجان شرقی ۳۶، البرز ۲۱ و مازندران ۱۷ مورد بوده است.

سخنگوی اورژانس کشور افزود: تعداد مسمومیت‌ها در تهران ۶۲ نفر، آذربایجان شرقی ۹۳ نفر، مازندران ۵۵ نفر و آذربایجان غربی ۲۷ نفر بوده است.

وی در تشریح تعداد فوتی در یک حادثه اظهار کرد: امروز (۱۳ فروردین ۱۴۰۰) در شهر تبریز شهرک گلشهر چهار نفر از اعضای یک خانواده اعم از (پدر و مادر و دو فرزند ۱۶ و ۸ ساله) به علت اشکال در سیستم دود کش و نارسایی آبگرمکن فوت کرده اند.

خالدی افزود: بیشترین تعداد فوتی در روز‌های تعطیل ثبت شده است.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: در تاریخ ۶ فروردین در استان ایلام منطقه چوار انارک سه مورد و منطقه کان گنبد سه مورد فوتی و نیز در استان البرز حیدرآباد در تاریخ ۹ فروردین ماه جاری سه مورد فوتی گزارش شده است.

تیتر یک
  • رکوردهای بازار سهام در هفته گذشته؛

    در هفته اخیر علاوه بر ریزش شاخص بورس، بازار با افزایش خروج پول حقیقی و رشد مازاد عرضه روبه‌رو بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما