ادعای ائتلاف آمریکایی درباره احترام کامل به حاکمیت عراق

کدخبر: 402992
اقتصاد نیوز : سخنگوی ائتلاف بین‌المللی گفت: ماموریت مشترک ائتلاف بین‌المللی با همکاری نیروهای امنیتی عراق و پیشمرگ، شکست دادن گروه تروریستی داعش و هسته‌های آن در مناطق مشخص در عراق و سوریه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی آمریکا مدعی احترام به حاکمیت عراق شد و اظهار کرد: ماموریت ما، شکست دادن گروه تروریستی است!

سرهنگ «واین موراتو»، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) اظهار کرد: نیروهای ائتلاف بین‌المللی بنا به دعوت دولت عراق در این کشور حضور دارند و با هماهنگی نزدیک با بغداد فعالیت‌ می‌کنند و به حاکمیت عراق احترام کامل می‌گذارند!

وی افزود: ماموریت مشترک ائتلاف بین‌المللی با همکاری نیروهای امنیتی عراق و پیشمرگ، شکست دادن گروه تروریستی داعش و هسته‌های آن در مناطق مشخص در عراق و سوریه است.

موراتو ادامه داد: این امر در گرو عملیات تعقیب عناصر تروریستی است که به افزایش ثبات منطقه‌ای منجر خواهد شد.

به نقل از سایت میدل ایست نیوز، ائتلاف بین‌المللی پیشتر ضمن تکذیب حضور نیروهای رزمی در عراق و اخبار دال بر اعزام نیروهای رزمی به این کشور ادعا کرده بود: همه عناصر این ائتلاف در عراق، مستشارانی هستند که تحت فرمان فرماندهی عملیات مشترک و دولت عراق فعالیت می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما