اعتراض انگلیسی‌ها علیه لایحه «پلیس، جرم، صدور احکام و دادگاه‌ها»

کدخبر: 403012
اقتصاد نیوز : لایحه «پلیس، جرم، صدور احکام و دادگاه‌ها» در صورت تصویب در پارلمان، به نیروهای پلیس اختیارات بیشتری برای متفرق کردن تظاهرکنندگان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یورونیوز اعلام کرد، هزاران نفر در سراسر انگلیس امروز شنبه علیه لایحه قانون «پلیس، جرم، صدور احکام و دادگاه‌ها» تظاهرات کردند.

این لایحه از سوی دولت محافظه‌کار بوریس جانسون به پارلمان انگلیس تحویل شده است. فعالان اجتماعی و به‌ویژه اعضای جنبش‌های «جان سیاهان اهمیت دارد» و «شورش علیه انقراض» می‌گویند هدف این لایحه بازگذاشتن دست پلیس برای سرکوب بی‌هزینه‌تر معترضان است.

لایحه «پلیس، جرم، صدور احکام و دادگاه‌ها» در صورت تصویب در پارلمان، به نیروهای پلیس اختیارات بیشتری برای متفرق کردن تظاهرکنندگان می‌دهد.

انگلیس یکی از کشورهایی است که بارها شاهد بروز خشونت میان معترضان و نیروهای امنیتی بوده است. آخرین دوره از این خشونت‌ها، بهار و تابستان گذشته و در اوج جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» در بسیاری از شهرهای این کشور به وقوع پیوست.

در جریان تظاهرات روز شنبه، اعضای دو جنبش پیشرو، رادیکال و ماکسیمالیست «جان سیاه‌پوستان مهم است» و «شورش علیه انقراض» در مرکز شهرهایی چون لندن، شفیلد و بریستول به دیگر معترضان مخالف لایحه قانون جدید پیوستند.

تظاهرکنندگان در شفلد، به یاد جورج فلوید، نماد قربانیان خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان، بر زمین نشسته و زانو زدند.

سال گذشته تصویب قانون «جامع امنیتی» در فرانسه که ضبط و نشر تصاویر ماموران پلیس را ممنوع می‌کرد با اعتراض گسترده شهروندان و نهادهای مدنی و سازمان‌های بین‌المللی مواجه شد و دولت امانوئل ماکرون سرانجام اصلاح این قانون را پذیرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما