قتل یک سیاه پوست دیگر در آمریکا/ پلیس با معترضان درگیر شد

کدخبر: 405028
اقتصاد نیوز : پلیس آمریکا یک سیاه پوست دیگر را به فاصله اندکی از محل قتل «جورج فلوید» به ضرب گلوله از پای درآورد حال آنکه در برخورد با معترضان خشمگین نیز به گاز اشک آور متوسل شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پلیس «مینیا پولیس» آمریکا با شلیک گلوله به یک جوان ۲۰ ساله سیاه پوست که به قتل وی منجر شد، موجی از خشم و انزجار در میان مردم این شهر ایجاد کرد.

براساس این گزارش، قتل در ۱۶ کیلومتری محلی رخ داد که سال گذشته در آنجا، «جورج فلوید» سیاه پوست زیر فشار زانوی پلیس سفید پوست مینیا پولیس جان داد.

اما حادثه اخیر حین تلاش پلیس برای بازداشت قربانی که «دانته رایت» نام داشت، به جرم تخلف رانندگی، اتفاق افتاد.

به دنبال این حادثه، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهای جنبش «جان سیاه پوستان مهم است» به خیابان‌های مینیا پولیس آمدند که البته پلیس هم با گاز اشک آور به استقبال آنها رفت.

گفته می‌شود که در جریان اعتراضات، دو خودروی پلیس به آتش کشیده شده و دست کم دو معترض هم هدف گلوله پلاستیکی قرار گرفته‌اند. این در حالی است که به دلیل برگزاری جلسات محاکمه «درک شووین» مأمور پلیسی که با روش فشار بر گردن، فلوید ۴۶ ساله را در همین ایالت به قتل رساند، تنش‌ها در این منطقه به شدت بالاست. امروز (دوشنبه) این جلسات وارد هفته سوم می‌شود.

درآغاز خرداد ماه و پس از اقدام پلیس مینیاپولیس به قتل جورج فلوید شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست از طریق فشردن زانو بر روی گردنش به مدت حدود ۹ دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا و تبعیض‌های نژادپرستانه از شهر مینیاپولیس آغاز شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر سرایت کرد.

تیتر یک
  • جنگ پنهان تل‌آویو علیه برجام از سر گرفته خواهد شد؟

    تحلیلگران می گویند، عناصر تندرو در اسرائیل همچنان نقش اصلی را در زمینه برنامه هسته‌ای ایران ایفا می‌کنند و نتایج مثبت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما