نگرانی نمایندگان آمریکا از تصمیم بایدن برای فروش تسلیحات به امارات

کدخبر: 405740
اقتصاد نیوز : بعد از اطلاعیه دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر پیشبرد فروش تسلیحات به امارات عربی متحده، کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از این تصمیم ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «گرگوری میکس» رئیس دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان بامداد پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: «من هنوز سوالاتی درباره هرگونه تصمیم دولت بایدن برای به‌جلو بردن طرح معوق دولت ترامپ برای فروش اف-۳۵، پهپادهای رزمی، مهمات و دیگر تسلیحات [به امارات] دارم».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، میکس در این بیانیه توضیح داد: «خوشبختانه هیچکدام از این فروش‌ها به این زودی انجام نمی‌شوند. پس زمان مناسبی برای کنگره وجود دارد تا پیشبرد آنها را بررسی کرده و تصمیم بگیرد چه محدودیت‌ها و شروطی باید اعمال شود».

روز گذشته بود که دولت آمریکا به کنگره اطلاع داد که قصد دارد قراردادهای فروش تسلیحاتی ۲۳ میلیارد دلاری شامل جنگنده اف-۳۵ به امارات متحده عربی را که دولت دونالد ترامپ امضا کرد، پیش ببرد. (جزئیات بیشتر)

دولت جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا بعد از روی کار آمدن، توافق‌های تسلیحاتی امضا شده توسط دونالد ترامپ را به تعلیق درآورده بود تا به گفته دولت کنونی، در این قراردادها بازنگری انجام دهد.

دونالد ترامپ ساعتی پیش از پایان دوره ریاست جمهوری خود در آمریکا، به کنگره اطلاع داده بود که قرارداد فروش تسلیحاتی بیش از ۲۳ میلیارد دلاری واشنگتن با ابوظبی یک قرارداد جانبی در ارتباط با توفق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی (موسوم به «توافقات ابراهام») بوده است.

در ماه‌های پایانی دولت ترامپ و تحت انواع فشار و تطمیع این دولت، امارات متحده عربی، بحرین و مغرب با رژیم صهیونیستی به توافق عادی سازی روابط رسیدند.

طبق توافق ۲۳.۳۷ میلیارد دلاری تسلیحاتی آمریکا با اماراتی‌ها، قرار است ۵۰ فروند جنگنده اف-۳۵ به همراه انواع پهپادهای مسلح و مهمات پیشرفته فروخته شود.


 

تیتر یک
  • مرکز آمار برای سالی که گذشت روایت کرد

    در نسخه جدید مرکز آمار از وضع اقتصادی سال ۹۹، تب تورم خوراکی ها در کم درآمدها به ۴۰ درصد رسیده است. نرخ تورم خوراکی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما