از «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ» عراقچی تا قیچی برگردون مهدی طارمی

کدخبر: 406084
اقتصاد نیوز: "نادر دست نشان سرمربی"هم یکی دیگر از جمله‌هایی بود که در فضای مجازی بیشترین جستجو را به خودش اختصاص داده بود.

به گزارش اقتصاد نیوز «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ».این آیه ای از قرآن کریم است که سید عباس عراقچی پس از صحبت های رهبر انقلاب و حمایت ایشان از مذاکرات وین در اینستاگرام خودش منتشر کرد.

کلمه حسب که در آیات متعدد با عبارات مختلف «حسبی الله»، «حسبک الله» و «حسبنا الله» به کار رفته است، به معنای کافی بودن است؛ یعنی خداوند برای حمایت انسان کافی است. مسلمانان واقعی، بدون هیچ ترس و هراسی، با آرامش خاطر و با توکّل به خداوند، در مقابل دشمنان و در مقابل ناملایمات ایستادگی می‌کنند.

در مورد همین قدرت توکل، امام صادق(ع) فرمودند: تعجّب می‌کنم از کسی که می‌ترسد؛ چرا به گفته‌ی خداوند «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ» پناه نمی‌برد؟

استفاده از این آیه توسط عراقچی باعث شده بود تا خیلی از کاربران در فضای مجازی معنی حسبناالله و نعم الوکیل را جستجو کنند و این آیه را در موتورهای جستجوگر پربازدید کنند.

فراگیر شدن کرونا و رکورد زدن آمار مبتلایان و فوتی ها در روزهای گذشته،این کلمه را مثل روزها و ماه های قبل در صدر جستجوهای کاربران نگه داشته است.روز 27 فروردین ماه کاربران جمله شهرهای سیاه کرونا را بیشتر از همه جستجو کرده بودند تا به این آگاهی برسند که کدام شهرهای ایران بیشتر از همه با این ویروس منحوس دست و پنجه نرم می کند.

نادر دست نشان سرمربی فوتبال هم یکی از ترندهای 27 فروردین را به خودش اختصاص داد.دست نشان اسطوره باشگاه نساجی بود که بیش از 10 روز با کرونا دست و پنجه نرم کرد اما سرانجام دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.او در طول زمانی که فوتبال بازی می کرد هرگز از نساجی جدا نشد و همیشه برای این تیم فوتبال بازی کرد.

بیانات مهم رهبر انقلاب درباره رتبه اقتصادی ایران هم یکی از جستجوهای مردم در روزهای اخیر بوده است.با این که تقریبا 2 - 3 روز از اظهارات رهبر معظم انقلاب می گذرد اما کاربران همچنان در فضای مجازی پیگیر این موضوع هستند و با جمله " رتبه اقتصادی ایران رهبری" به دنبال رسیدن به اطلاعات بیشتری درباره این اظهار نظر هستند.

قیچی برگردون مهدی طارمی،نخست وزیر کره جنوبی برکنار شد و دریافت وام سهام عدالت از بیشترین جستجوهای کاربران در روز 27 فروردین بوده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما