پنتاگون: در حال خروج از افغانستان هستیم

کدخبر: 406114
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با بیان اینکه ماموریت نظامی ما در افغانستان در آینده‌ای نزدیک به پایان خواهد رسید، گفت: در حال اجرای تصمیم بایدن برای خروج از افغانستان هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) طی اظهاراتی درباره خروج نظامیان این کشور از افغانستان گفت: در حال حاضر آمریکا در مراحل اجرای تصمیم جو بایدن، بمنظور خروج نظامیان خود از کشور افغانستان هستیم.

وی ضمن تاکید بر حمایت واشنگتن از نیرو‌های افغان گفت: تلاش ما در جهت حفظ توانمندی‌های لازم بمنظور جلوگیری از حملات تروریستی در افغانستان ادامه خواهد داشت.

کربی ادامه داد: ماموریت نظامی ما در افغانستان در آینده‌ای نزدیک به پایان خواهد رسید.

خبرگزاری رویترز نیز در این راستا گزارش داده است که سخنگوی پنتاگون در تشریح برنامه اولیه دولت آمریکا برای خروج از این کشور، گفت: آمریکا قصد دارد پیمانکاران خود را نیز در کنار پرسنل نظامی از افغانستان خارج کند.

پیش از این یکی از مسئولان وزرات دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته بود که نیرو‌های آمریکایی ممکن است پیش از موعد مقرر افغانستان را ترک کنند.

وی در این راستا اظهار کرده بود که، ممکن است خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان پیش از اول ماه مه آغاز شود.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این راستا اظهار کرده است که، زمان خروج از افغانستان فرا رسیده است و ما نیرو‌های خود را تا بیستمین سالگرد یازدهم سپتامبر از این کشور خارج می‌کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما