نتانیاهو دست به دامان سران احزاب راستگرا شد

کدخبر: 406280
اقتصاد نیوز : بنیامین نتانیاهو که تا این لحظه از توافق با سران دیگر احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه عاجز مانده، با برگزاری جلسه ای سعی کرده تا نظر مساعد این افراد را به هر نحو ممکن جلب کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در جلسه ای که به میزبانی معاون وزیر بهداشت یوآو کیش (از حزب لیکود) برگزار شد، بنیامین نتانیاهو از سران احزب راستگرا خواست تا در تشکیل کابینه ناسیونالیستی به او بپیوندند.

جروزالیم پست گزارش داد، در این جلسه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «نفتالی بنت» رئیس حزب یمینا، «گدعون ساعر» رئیس حزب امید نو و «بزالل اسموتریچ» از سران احزاب مذهبی گفتگوهایی را برای تشکیل کابینه انجام داده است.

در این جلسه نتانیاهو بیش از همه بر روی ساعر تمرکز داشته و خطاب به وی گفته است: لیکود خانه شماست. شما در اینجا رشد کرده اید و با آغوش باز از شما استقبال می کنیم. اکنون زمان تشکیل یک کابینه چپگرا نیست. با ما همراه باشید تا یک کابینه راستگرا با ثبات ایجاد کنیم که برای تضمین و ثبات آینده خود به آن نیاز داریم.

از سوی دیگر هر چند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با واگذاری دو وزارت جنگ و خارجه به حزب یمینا به ریاست نفتالی بنت موافقت کرده اما به نظر می‌رسد که مذاکرات میان آنها به بن‌بست رسیده و نگرانی‌ها میان اعضای حزب لیکود درباره رفتن به سمت برگزاری انتخابات برای پنجمین بار بیشتر شده است.

در همین راستا، «شالوم یروشالمی» کارشناس مسائل سیاسی در وبسایت «زمان اسرائیل» گفت که مذاکرات میان نتانیاهو و بنت قطع شده است.

وی در این باره به نقل از یک منبع نزدیک به نفتالی بنت افزود: پس از چهار دیدار میان بنت و نتانیاهو، پیشرفتی در مذاکرات تشکیل کابینه صورت نگرفته است و تنها مورد اختلافی چرخش (تناوب) نخست‌وزیری میان آنها است، طوری که نتانیاهو مخالف نخست وزیری تناوبی است و در مقابل نفتالی بنت حاضر به چشم پوشی از این مسئله نیست.

طبق این گزارش، بنت همچنان حاضر به دادن تعهد به نتانیاهو مبنی بر عدم ائتلاف با گدعون ساعر، رئیس حزب امید نو در تلاش برای تشکیل دولت بر پایه اردوگاه مخالف نتانیاهو نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما