افزایش تدابیر امنیتی رأی‌دهندگان به محکومیت ترامپ در استیضاح

کدخبر: 406393
اقتصاد نیوز : علی‌رغم گذشت بیش از سه ماه از حمله هواداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره این کشور، قانونگذاران آمریکایی هنوز از امنیت خود نگران هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، بسیاری از قانونگذاران دموکرات و جمهوری‌خواه که علیه ترامپ در دومین محکمه استیضاح وی رأی دادند، هزینه‌کردها روی تدابیر امنیتی شخصی خود را افزایش داده‌اند.

اسناد «کمیسیون فدرال انتخابات» آمریکا نشان می‌دهد که علی‌رغم عادی بودن تدابیر امنیتی و محافظان شخصی برای قانونگذاران آمریکایی، اما این هزینه‌ها بعد از حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره افزایش چشمگیری یافته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، دو سناتور جمهوری‌خواه «میت رامنی» و «پت تومی» که به محکومیت و گناهکار بودن ترامپ در استیضاح دوم رأی داده بودند، هزینه‌های امنیتی خود را به ترتیب ۴۳،۶۳۳ دلار و ۷۰هزار دلار افزایش داده‌اند.

«الکساندریا اوکاسیو کورتز» قانونگذار دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز که از جمله مخالفان سرسخت ترامپ بود، حدود ۴۵ هزار دلار به هزینه تدابیر امنیتی خود افزوده است.

پیش از این گزارش شده بود در پی برنامه ریزی گروه‌های راست‌گرای افراطی و سفید برتر پندار برای تظاهرات در سرتاسر آمریکا، نیروهای پلیس این کشور به حال آماده‌باش درآمدند.


 

از دست ندهید
بلیط هواپیما