عربستان دست به دامان یونان شد/ امضای توافق نظامی جدید

کدخبر: 406517
اقتصاد نیوز : یک منبع نظامی سعودی گفت: یک هیئت نظامی یونان در این هفته به ریاض سفر می‌کند تا توافق قریب‌الوقوع حفاظت از تأسیسات آرامکوی عربستان را نهایی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری ویکی‌لیکس سعودی اعلام کرد به زودی رژیم سعودی و یونان یک توافقنامه نظامی برای محافظت از تاسیسات نفتی عربستان در برابر حملات هوایی امضا می‌کننند.

یک منبع نظامی سعودی به "ویکی‌لیکس سعودی" گفت: یک هیئت نظامی یونان در این هفته به ریاض سفر می‌کند تا توافق قریب‌الوقوع حفاظت از تأسیسات آرامکوی عربستان را نهایی کند.

این منبع خاطرنشان کرد: در این توافق نامه علاوه بر استقرار سامانه موشکی ضد هوایی پاتریوت، استقرار نیرو‌های یونانی در داخل تأسیسات نفتی عربستان نیز پیش بینی شده است.

این منبع اظهار کرد: یونان از تخصص و تجهیزات نظامی آمریکایی موجود در عربستان سعودی کمک خواهد گرفت.

گفتنی است در پی حملات هوایی رزمندگان یمنی به عربستان سعودی و تأسیسات نفتی و نظامی آن و ناتوانی سیستم پدافند هوایی این کشور باعث شد محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به فکر سیستم دفاعی جدیدی بیفتد.

از این رو بن سلمان به یک هیئت نظامی ماموریت داد به دنبال سیستم دفاعی جدیدی برای مقابله با حملات موشکی و پهپادی باشد چرا که این حملات ارتش عربستان و نهاد‌های دولتی را نگران می‌کند.

هفته گذشته، "ویکی لیکس سعودی" از منابع نظامی مطلع شد که این هیئت اخیراً برای این سفر که قرار است به سمت آمریکا و کشور‌های اروپایی باشد از عربستان خارج شده است و در جستجوی سیستم دفاعی جدید و پیشرفته‌ای است.

منابع نظامی گفتند که هیئت سعودی در تلاش است برنامه‌ای برای به دست آوردن یک سیستم دفاعی متشکل از سنسورها، موشک‌ها و سیستم‌های کنترل و فرماندهی به دست آورد.

تیتر یک
  • مرز یک میلیونی گرم طلا شکسته شد

    اقتصادنیوز: امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ در اولین روز هفته تمام بازارها روند صعودی داشتند. روز شنبه طلای ۱۸ عیار توانست با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما