۳۳ عضو شرکت هرمی کیونت دستگیر شدند

کدخبر: 406533
اقتصاد نیوز : 33 نفر به اتهام جعل و کلاهبرداری در پرونده شرکت هرمی کیونت بازداشت شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، اوایل فروردین ماه امسال چند پرونده مشابه به معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که با تجمیع پرونده ها مشخص شد که فرزندان شاکیان، در دام 2 شرکت هرمی قرار گرفته اند.

شاکیان در اظهارات مشابه اعلام کردند که فرزندانشان ۴۰ روز پیش برای استخدام و مشغول به کار شدن در2 شرکت کاریابی به تهران آمده و مدتی بعد در تماس با خانواده هایشان از آنها در خواست 500 میلیون تا یک میلیارد ریال پول برای رهن خانه کرده اند.

این خانواده ها نیز به تصوراینکه، فرزندانشان واقعا برای رهن خانه نیاز به پول دارند، مبالغ درخواستی را تهیه و به حساب آنها واریز کرده اند اما فرزندان آنها پس از دریافت وجه ارتباطشان را با خانواده هایشان قطع کرده اند.

با ارجاع این موضوع به پلیس آگاهی، کارآگاهان در ادامه تحقیقات موفق شدند مخفیگاه این شرکت‌ها را در محدوده غرب تهران شناسایی و با هماهنگی‌ قضایی ۱۶ فروردین ماه اعضای این دو شرکت را دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس‌ با بیان این اینکه در این رابطه 33 نفر دستگیر و فرزندان شاکیان نیز در بین دستگیر شدگان شناسایی شده اند، اعلام کرد: شرکت «کیونت» در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است.

وی گفت: این شرکت که با تغییر عنوان و رویه، این بار تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضا، عمدتا جوان کرده و اعضای فعال در این شرکت به بهانه‌ عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تشویق کرده و طی چندین جلسه آموزشی مبالغی را دریافت کرده است و پس از دریافت مبالغ آن‌ها را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضای خانواده می‌کند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.

این مقام پلیسی اضافه کرد: کلیه افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قضائی به مراجع قضائی معرفی شدند.

تیتر یک
  • مرز یک میلیونی گرم طلا شکسته شد

    اقتصادنیوز: امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ در اولین روز هفته تمام بازارها روند صعودی داشتند. روز شنبه طلای ۱۸ عیار توانست با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما