پر بازدیدترین اخبار امروز

از خبرخوش وام ساخت مسکن450 میلیونی تا رشد قیمت پالایش یکم بازار سرمایه

کدخبر: 406878
اقتصاد نیوز : خبر وام ساخت مسکن 450 میلیونی ،مسدود شدن جاده هراز و قیمت پالایش یکم در لیست پربازدیدترین اخبار امروز قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، انتشار خبر وام ساخت مسکن 450 میلیونی باعث شد تا این خبر خیلی زود در راس اخبار پربازدید قرار بگیرد.در این خبر عضو هیئت عامل بانک تخصصی بخش مسکن اعلام کرد: تسهیلات ساخت در تهران و کلانشهرها تا ۴۵۰ میلیون تومان و در بافت فرسوده به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

محمدحسن علمداری گفت: بانک عامل بخش مسکن در سال‌جاری برای کمک به رونق تولید مسکن برای انبوه‌سازانی که جزو مشتریان بانک هستند و رسوب حساب بانک برای آن‌ها حداقل ۱۰ درصد است، تسهیلات را افزایش داده است.

خبری دیگری که بیشترین جستجو را در میان کاربران فضای مجازی داشت خبر جاده هراز بود.در این خبر رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران از انسداد محور هراز از فردا به مدت ۲ روز خبر داد. علیرضا قدمی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای عملیات تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی و تهویه تونل های "سد، تکاور و زیارباغ " کیلومتر ۲۵ تا ۹۵ در محور هراز این محور از روز دوشنبه مورخ ۳۰ فروردین ماه به مدت ۲ روز مسدود خواهد شد.

همچنین خبر دیگری که ترند شد مربوط به بازار سرمایه و قیمت پالایش یکم  است؛ امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ معاملات سهم پالایش قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با رشد ۲.۹۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۱۱۲ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۵۵۶ هزار تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با افزایش ۵.۳ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۲۷۵ تومان معامله شد.

این در حالی است که هر واحد از این صندوق به متقاضیان به قیمت ۱۰ هزار تومان و در مجموع ۵۰۰ واحد از آن به قیمت ۵ میلیون تومان فروخته شده بود.

صندوق پالایش بعد از چند روز روند منفی، امروز روز سبزی را تجربه کرد و تا امروز این صندوق پس از بازگشایی، با ۳۰ درصد ضرر برای صاحبان اولیه این واحدها همراه بود و این خبر باعث خوشحالی و جستجوی بیشتر سهامداران این صندوق شد.

از دیگر اخباری که در لیست پر ببینده ترین اخبار روز قرار گرفت می توان به خبر دختر احمد نوراللهی،ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۰ و علائم حساسیت فصلی اشاره کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما