معجزه دارچین برای رشد گیاهان

کدخبر: 407405
اقتصادنیوز : قلمه زنی و ریشه زایی گیاه یکی از روش های رشد گیاهان می باشد که با استفاده از دارچین می توانید خیلی هدفمندتر به رشد گیاهان مورد علاقه خود بپردازید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک ،دارچین یک ادویه ی نام آشنا و مشهور است که اکثر بانوان برای خوشمزه تر کردن غذایشان از آن استفاده می کنند ولی خاصیت مفید و پرفایده ی دارچین تنها در حوزه تغذیه خلاصه نمی شود و بیشتر افراد از دارچین به عنوان یکی از راههای ارگانیک دفع آفات و حشرات استفاده می کنند.

 جالب است بدانید این ادویه ی پر کاربرد و خوش عطر و بو برای تقویت و ریشه دهی قلمه ها، جلوگیری از بیماریهای قارچی در جوانه های بذری و گاهی هم برای جلوگیری از حمله حشرات موذی به منازل مورد استفاده قرار می گیرد.  

ترمیم کننده گیاهان

اگر ریشه یا ساقه گیاهی آسیب دیده باشد می توانید آن را با استفاده از پودر دارچین ترمیم کنید.

دافع حشرات

مورچه ها، حشرات و پشه ها بوی دارچین را دوست ندارند پس برای اینکه آنها را از محل زندگی خود دور کنید ، مقداری پودر دارچین در مسیر آنها بریزید. همچنین می توانید با ترکیب 20-25 قطره روغن دارچین در 1-2 فنجان آب اسپری درست کنید. اسپری را روی شته ها و پشه ها بزنید تا آنها را از بین ببرید، اما مراقب باشید که اسپری به صورت یا چشم شما وارد نشود.

 از بین برنده قارچها

اگر متوجه لکه های قارچی روی برگهای گیاهان شده اید ، می توانید آنها را با دارچین از بین ببرید. یک اسپری با ترکیب 3-4 قاشق غذاخوری دارچین پودر شده و 1-2 لیتر آب گرم بسازید و اجازه دهید یک شب بماند، سپس ترکیب را صاف و حدود دو بار در هفته از این اسپری استفاده کنید. همچنین می توانید از این ترکیب به عنوان پیشگیری از بیماری های قارچی گیاهان استفاده کنید.

برای کنترل قارچ ارکیده، کافیست مقداری پودر دارچین روی برگ های گیاه بزنید.

قاتل قارچ

اگر داخل باغچه و باغ شاهد رشد قارچ هستید آنها را براحتی با پودر دارچین از بین ببرید به این ترتیب می توانید برای از بین بردن این قارچ ها از زمین به آن مناطق دارچین بپاشید.

 درمان نیش حشرات

برای رفع خارش ناشی از نیش حشرات با دارچین و عسل خمیری درست کنید و روی آن بزنید زیرا هر دو این مواد هرگونه عفونت ناشی از نیش حشرات را رفع می کند.

ترمیم ریشه و ریشه زایی

با استفاده از پودر دارچین می توانید از قلمه های گیاه خود در مقابل پوسیدگی و باکتری ها محافظت کنید به همین منظور انتهای قلمه ها را در دارچین فرو و آنها را در خاک تازه بکارید. هنگامی که آنها را کاشتید بدون هیچ گونه بیماری رشد می کنند.

 پرورش نهال

پوسیدن جوانه ها می تواند باعث ایجاد کپک یا قارچ گیاهان قبل از شکوفه دهی شود برای حفظ سلامت گیاهان ، به چند روش می توانید از دارچین استفاده کنید. قبل از کاشت، دارچین پودر شده را روی خاک بپاشید تا از بیماری جلوگیری کنید.

به عنوان یک اقدام نگهدارنده، همچنین می توانید نهال های خود را با یک چای دارچین آبیاری کنید. 1 یا 2 چوب دارچین را در 1-2 فنجان آب بجوشانید و اجازه دهید قبل از آبیاری کاملاً خنک تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

دارچین علاوه بر اینکه برای باغ ها و مزارع مفید است، برای کودکان بی خطر است به همین دلیل برخی افراد آن را در زمین های بازی پخش می کنند تا آفات و لارو را دور نگه دارند. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما