آمار مسافران روزانه مترو پایتخت همزمان با اجرای محدودیت ها

کدخبر: 408051
اقتصادنیوز :‌مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: در حال حاضر آمار مسافران پایتخت با استمرار محدودیت‌ها و تعطیلی برخی از اصناف به ۴۸۰ هزار نفر در طول روز رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران  درباره وضعیت متروی پایتخت همزمان با اجرای محدودیت ها در پایتخت اظهار داشت: در حال حاضر آمار مسافران پایتخت با  استمرار محدودیت‌ها و تعطیلی برخی از اصناف به ۴۸۰ هزار نفر در طول روز رسیده است.

وی افزود: این در حالی بوده که قبل از شیوع کرونا با همین ظرفیت کنونی ۲۲۰۰ مسافر در طول روز از طریق مترو در نقاط مختلف شهر جابجا می‌شدند و در حال حاضر با یک پنجم ظرفیت قبل از کرونا مترو فعال است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: دولت لازم است که در توسعه واگن های مترو از شهرداری حمایت کند تا امکان رعایت فاصله اجتماعی هر چه بیشتر و بهتر وجود داشته باشد البته از مسافران هم خواستاریم که سفرهایشان را با مترو مدیریت کنند و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که با لغو طرح ترافیک چقدر آمار مسافران مترو کاهش یافته است، گفت: هنوز آمار مسافران مشخص نشده و آمار امروز تا فردا اطلاع رسانی خواهد شد.

وی درباره ضدعفونی واگن های مترو گفت: یک سال از شیوع کرونا می‌گذرد و طی این یک سال، مداوم ضدعفونی قطارهای مترو انجام گرفته و مشکلی در این راستا نداشته‌ایم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما