دیدار ظریف با شخصیت‌های برجسته سیاسی شیعه عراق

کدخبر: 408407
اقتصاد نیوز : محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با رهبران و شخصیت‌های متنفذ سیاسی شیعه عراق در بغداد دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از بغداد؛ در این نشست که دوشنبه شب برگزار شد رهبران گروههای صاحب نفوذ شیعی عراقی همچون سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی و شیخ حمود همام رهبر مجلس اعلای عراق حضور داشتند.

تشکیلات نزدیک به حکیم دست کم ۱۹ نماینده در پارلمان عراق دارد. 

در این دیدار نوری مالکی، عادل عبدالمهدی و حیدر العبادی سه نخست وزیر پیشین عراق و خانم حنان الفتلاوی نیز حضور داشتند.

الفتلاوی اهل استان بابل و رییس جنبش اراده عراق است و این تشکیلات دارای چندین کرسی در پارلمان است؛ او تنها زن عراقی است که رهبری یک تشکل سیاسی را بر عهده دارد و خودش هم قبلا نماینده پارلمان با پشتیبانی گسترده مردمی است.

هادی العامری از مقامات سابق دولت عراق و از رهبران جهادی هم در نشست با دکتر ظریف وزیر خارجه ایران حضور داشت. 

ظریف که امروز دیدارهای زیادی با مقامات سیاسی عراق همچون رییس جمهور، نخست وزیر، رییس پارلمان و وزیر خارجه عراق داشت با خمیس الخنجر و تنی چند از دیگر رهبران سیاسی و سران عشایر اهل سنت عراقی هم ملاقات داشت. 

سفر وزیر خارجه ایران به عراق علاوه بر رسانه‌های این کشور در سطح منطقه و بین الملل هم بازتاب گسترده داشت و با اهمیت زیاد دنبال می‌شود.

گمان می‌رود مسائل و رویدادهای اخیر منطقه و جهان حساسیت سفر ظریف به عراق را بالا برده است.

ظریف امروز سه‌شنبه پس از نشستی با چهره‌های دانشگاهی عراق؛ در اقلیم کردستان عراق هم با مقامات اقلیم دیدار و گفتگو خواهد داشت. 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما