دیدار ظریف و رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق

کدخبر: 408662
اقتصاد نیوز : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق در اربیل دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این آخرین دیدار ظریف و مقامات و شخصیت‌های عراقی در بخش پایانی دومین روز سفر وزیر خارجه کشور ما به عراق است که نیمه شب سه شنبه به وقت محلی برگزار شد. 

در این ملاقات که علاوه بر بافل طالبانی و لاهور شیخ جنگی رهبران مشترک اتحادیه میهنی کردستان عراق  شماری از شخصیت های اتحادیه نیز حضور داشتند که در این دیدار در خصوص علایق مشترک دو طرف گفت و گو شد.

در دیدار ظریف و رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق علاوه بر تحولات بین‌الملل، منطقه، عراق و مسائل جاری و روابط دو طرفه؛ موضوعات اقتصادی و ارتقای روابط تجاری با ایران هم بحث و مذاکره شد.

اقلیم کردستان عراق چند پایانه رسمی مرزی با جمهوری اسلامی ایران دارد. 

ظریف که صبح دوشنبه از قطر وارد عراق شد؛  عصر سه شنبه و پس از دیدارهایی که با مقامات سیاسی و شخصیت های متنفذ اجتماعی، فرهنگی، دینی و دانشگاهی عراق داشت به اربیل رفت و قرار است صبح امروز چهارشنبه به عمان سفر کند.

سفر ظریف به کشورهای منطقه بویژه عراق بازتاب گسترده داشت و رسانه ها اینطور تحلیل کرده اند که تحولات اخیر جهان و علاقه مندی برخی کشورها برای رفع اختلاف و تقویت روابط با ایران بر اهمیت سفر ظریف افزوده است. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما