ویژه برنامه‌های لیالی قدر از شبکه‌های سیما اعلام شد

کدخبر: 408818
اقتصاد نیوز : جزئیات ویژه برنامه‌های شب‌های قدر شبکه‌های مختلف سیما اعلام شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از روابط عمومی سیما، شبکه های سیما به مناسبت فرا رسیدن شب های قدر، ویژه برنامه های مراسم احیاء را اعلام کردند.

بنا به اعلام دبیرخانه شورای معارف سیما، شبکه یک سیما مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را ساعت ۲۳ از مشهد مقدس با سخنرانی آیت الله علم الهدی و مداحی احمد واعظی پخش می‌کند. همچنین اسلامی فر دعای جوشن کبیر را قرائت خواهد کرد.

در شب بیست و یکم سخنران مراسم حرم علی ابن موسی الرضا(ع) حجت الاسلام و المسلمین رفیعی خواهند بود و آقایان شجاع و قانع به ذکر دعا و مداحی می پردازند و در شب بیست و سوم نیز حجت الاسلام و المسلمین عالی سخنرانی و آقایان برادران و ملائکه مداحی خواهند کرد.

شبکه دو سیما مراسم نخستین شب قدر را در ساعت ۲۲:۴۵ از حرم حضرت معصومه(س) به روی آنتن می برد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و سید مهدی میرداماد دعای شریف جوشن کبیر را قرائت می کنند.

مراسم شب بیست و یکم نیز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سعیدی و دعاخوانی عباس حیدرزاده و در شب بیست و سوم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری و قرائت دعای حسن شالبافان و سیدعلی حسین نژاد پخش می شود.

شبکه سوم سیما ، مراسم احیاء لیالی قدر را از حسینیه همدانی ها ساعت ۲۳:۲۰ با سخنرانی شیخ حسین انصاریان و قرائت دعای جوشن کبیر از امام زاده قاضی الصابر (ع) با نوای حاج میثم مطیعی پخش می کند.

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم، قرائت دعای جوشن کبیر با نوای علی حسین نژاد از مسجد مقدس جمکران را در ساعت ۲۴ پوشش می دهد و این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین میرزامحمدی خاتمه خواهد یافت.

همچنین مراسم احیاء در شب بیست و یکم با قرائت دعای محمدرضا غلامرضا زاده و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری و در شب بیست و سوم قرائت دعای عباس حیدرزاده و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی روی آنتن می رود.

شبکه پنج سیما مراسم نخستین شب قدر را ساعت ۲۲ از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با قرائت دعا توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده، سید کریم موسوی و  سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عالی از این شبکه پخش می شود.

مراسم شب بیست و یکم نیز با قرائت دعای حاج احمد زین العابدین فرد ، حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حمید میرباقری و در شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر توسط حاج احمد زین العابدین فرد، مجتبی محمدبیگی ، مداحی علی فراهانی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می شود.

شبکه افق از ساعت ۲۴ شب نوزدهم ماه مبارک از مصلی حضرت امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی برنامه احیا را تقدیم مخاطبان می‌کند.

همچنین در شب بیست و یکم از مصلی حجت الاسلام و المسلمین سعدی و در شب بیست و سوم نیز امامزاده صالح (ع) ، حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد سخنران مراسم احیای این شب خواهند بود و قرائت دعا در این سه شب با نوای سعیدیان، سبحانی و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی انجام خواهد شد.

شبکه آموزش سیما مراسم احیای شب نوزدهم را ساعت ۲۴ از مرقد امام خمینی (ره) قرائت دعای جوشن کبیر را  با نوای حمید رمضان پور و مداحی احمد شربیانی و در ادامه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان  پخش می کند.

سخنران مراسم در شب های بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان خواهد بود و مداحان سادات رضوی در شب شهادت امیرالمومنین (ع) و احمد خلف زاده و مهدی منصوری در شب بیست و سوم به ذکر دعا و مناجات می پردازند.

شبکه جام جم ، در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دعای جوشن کبیر از حرم مطهر حضرت معصومه (س) با نوای سید مهدی میرداماد و سخنرانی و مراسم احیاء از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) پخش می شود.

 مراسم شب بیست و یکم رمضان مراسم مناجات خوانی ، سخنرانی و احیاء از مشهد مقدس و شب بیست و سوم نیز قرائت دعا با نوای حاج میثم مطیعی از امام زاده قاضی الصابر (ع)، سخنرانی و احیاء از حرم مطهر امام رضا (ع) به روی آنتن این شبکه می رود.

شبکه قرآن و معارف سیما ، در نخستین شب از لیالی قدر در ساعت ۲۳ سخنرانی آیت الله میرباقری از حسینیه آیت الله حق شناس (ره) و قرائت دعا جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی را تقدیم مخاطبان می کند و در شب بیست و یکم این مراسم از امامزاده صالح (ع) با سخنرانی حجت الاسلام رئیسی روی آنتن می رود.

در شب بیست و سوم نیز مراسم احیاء از مصلی امام خمینی (ره) پخش می شود.

 در لیالی قدر ویژه برنامه روبراه از کربلای معلی مناجات خوانی به صورت زنده ساعت ۲۲ تقدیم مخاطبان خواهد شد.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما