سرطان زا بودن گنبد آهنین اسرائیل

کدخبر: 408999
اقتصاد نیوز: یک رسانه اسرائیلی در گزارش نوشت:شماری از نظامیان رژیم صهیونیستی به دلیل خدمت در یگان سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» به سرطان مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایرنا از یدیعوت آحارنوت، در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی ابتلای نظامیان به سرطان به دلیل خدمت در یگان گنبد آهنین را رد می‌کند، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که درصد ابتلای نظامیانی که در سامانه گنبد آهنین خدمت سربازی انجام می‌دهند، به شکل چشم‎گیری بالاست.

بنا بر این گزارش، ۱۰ نظامی ارتش اسرائیل که در یگان سامانه گنبد آهنین خدمت می‌کنند به سرطان مبتلا شده‌اند که تعدادی از آنها شکایت کردند.

«ران مازور» یکی از نظامیان صهیونیست که به سرطان مبتلا شده است، می گوید که پس از گذشت یک سال از زمان انصرافش از دوره خدمت نظامی در ارتش، به سرطان استخوان مبتلا شده اما ارتش به شکایت‌های او بی توجه است.

در همین حال، یهونتان حایمویچ نظامی اسرائیلی که در سامانه گنبد آهنین خدمت می کرد، گفت: هنگامی که به رادار نزدیک هستید، احساس می کنید بدن شما از درون در حال جوشیدن است. تصور کنید چه اتفاقی برای غذای داخل مایکروویو می‌افتد و این واقعی بود.

از سوی دیگر، «لوانا لوی» مادر نظامی هیلی لوی که در گنبد آهنین خدمت می کرد و دو سال پیش بر اثر ابتلا به سرطان جان خود را از دست داد، گفت: دخترم هشت ماه پس از انصراف از ارتش به سرطان مبتلا شد. آنها وجود ارتباط بین بیماری سرطان و خدمت در گنبد آهنین را باور نمی کردند. در خانواده ما هیچ سرطانی وجود ندارد. به یاد دارم دخترم را در پایگاه نظامی ملاقات کردم و از او پرسیدم که آیا اینقدر خطرناک نیست که به رادار زیاد نزدیک باشی؟

تحقیقات حاکی از آن است که ۲۴۰ نظامی اسرائیلی در سال ۲۰۱۱ خدمت نظامی خود را در گنبد آهنین آغاز کردند که ۶ نفر از آنها در حین خدمت سربازی یا بلافاصله پس از آزادی به سرطان مبتلا شده‌اند.

تیتر یک
  • پیش بینی بورس سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت

    شاخص هم وزن در ۴ روز گذشته حدود ۱۳ هزار واحد نزول کرده و به کمترین میزان در ۷ ماه گذشته رسیده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما