آغاز خروج نیروهای ناتو از افغانستان

کدخبر: 409040
اقتصاد نیوز : اعضای ناتو در اواسط ماه آوریل تصمیم گرفتند که تا آغاز ماه مه خروج نیروهای مأموریت پشتیبانی قاطع را آغاز کنند و در حال حاضر این عقب‌نشینی آغاز شده است

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، درپی اعلام برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خروج از این کشور را آغاز کرده‌اند.

«خبرگزاری فرانسه» روز پنجشنبه به نقل از یک مقام ناتو گزارش داد، «متحدان ناتو اواسط ماه آوریل تصمیم گرفتند یکم ماه می نیروهای مأموریت پشتیبانی قاطع را خارج کنند و این خروج آغاز شده است. این کار روندی منظم، هماهنگ و حساب شده خواهد داشت».

این مقام ناتو گفت، امنیت نیروها «اولویت اول تمام گام‌هایی خواهد بود که در این راستا انجام می‌گیرد و ما تمام اقدامات لازم برای محفوظ نگه داشتن کارکنان خود را انجام می‌دهیم».

او در ادامه گفت: «هرگونه حمله طالبان در خلال خروج نیروها با پاسخی قدرتمند همراه خواهد شد. ما در نظر داریم ظرف چند ماه، خروج نیروها را به اتمام برسانیم».

بایدن اعلام کرد نیروهای آمریکایی باقی‌مانده تا یازدهم سپتامبر افغانستان را ترک می‌کنند و پس از آن وزارت دفاع آلمان نیز از خروج ۱۳۰۰ نیروی نظامی این کشور تا اوایل ماه جولای خبر داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما