هشدار مقامات سوئد: به نهنگ‌ مرده نزدیک نشوید

کدخبر: 409138
اقتصادنیوز: مقامات جزیره «اولاند» در سوئد به شهروندان و گردشگران هشدار داده‌اند به لاشه مرده نهنگی که در آب‌های ساحلی غوطه‌ور است نزدیک نشوند چرا که هر لحظه امکان انفجار و از هم پاشیدن آن وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، لاشه این نهنگ عظیم‌الجثه از هفته گذشته در ساحل جنوب شرقی جزیره در نزدیک شهر کوچک «موربیلونگا» روی آب شناور بوده است.

نهنگ شناور در آب از نوع نهنگ‌های موسوم به «گوژپشت» یا «کوهان‌دار» به شمار می‌رود که حدود ۱۲ تا ۱۶ متر طول دارند و وزن آن‌ها به ۳۶ تُن هم می‌رسد.

شهرداری این ناحیه با هشدار شدید به مردم محلی از آن‌ها خواست که تحت هیچ شرایطی به درون آب نروند و به لاشه نزدیک نشوند.

در بیانیه‌ای که مسئولان شهری منتشر کردند آمده است: گزارش شده است که مردم به نزدیکی لاشه نهنگ مرده‌ای که در ساحل جنوب شرقی اولاند غوطه‌ور است نزدیک شده‌اند. این برای افراد خطرناک است و ممکن است به آن‌ها آسیب برساند.

مقامات محلی زمانی که در هفته گذشته از وجود نهنگ آگاه شدند از لاشه برای فهمیدن علت مرگ نمونه‌برداری کردند.

استفان آسن، مسئول بخش محیط زیست در شهرداری موربیلانگا، گفت: در حال حاضر نهنگ به دلیل فرایند تجزیه در حال تخمیر است و ممکن است منفجر شود. اینها خطرات بالقوه بزرگی هستند که نباید نادیده گرفته شوند.

او افزود: وقتی ماموران شهرداری به سراغ لاشه نهنگ می‌روند با تجهیزات محافظتی و کلاه ایمنی این کار را انجام می‌دهند.

به گزارش «د لوکال»، شهر موربیلانگا کمتر از ۲۰۰۰ سکنه دارد و مطابق گزارش‌ها لاشه نهنگ در فاصله ۴۰ متری ساحل آن در آب غوطه‌ور است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما