واکنش تند کره شمالی به موضع بایدن درباره این کشور

کدخبر: 409447
اقتصاد نیوز : اظهارات اخیر «جو بایدن»‌ رئیس‌جمهور آمریکا درباره کره شمالی و بازنگری در سیاست‌های واشنگتن در قبال پیونگ‌یانگ، با واکنش تند این کشور مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری رسمی کره شمالی (کِی‌سی‌ان‌اِی)، بامداد یکشنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور گزارش داد: «اظهارات بایدن و بازنگری در سیاست‌ها، نشان داد که می‌خواهد سیاست خصمانه در قبال کره شمالی را حفظ کند».

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از این گزارش، «کوان جونگ‌گون» سرپرست دپارتمان امور آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه چنین سیاست‌های آمریکا نهایتاََ به ضرر خود این کشور تمام می‌شود، درباره واکنش کره شمالی هشدار داد.

کوان در بیانیه‌ای توضیح داد: «مشخص است که رئیس‌جمهور آمریکا اشتباه بزرگی در روشنای روز مرتکب شد. اکنون که نکاتی از سیاست جدید آمریکا در قبال کره شمالی آشکار شده، ما مجبور می‌شویم برای اقدامات متناسب علیه آمریکا تعجیل کنیم».

بر اساس این گزارش، وی همچنین افزود: «اگر آمریکا مصمم باشد کماکان با سیاست نخ‌نما شده و باقی‌مانده از ذهنیت دوران جنگ سرد به روابط با کره شمالی نگاه کند، آنگاه با بحران‌های بد و بدتری که خارج از کنترل باشند، در آینده نزدیک مواجه خواهد شد».

بایدن بامداد پنجشنبه طی اولین سخنرانی خود در کنگره به عنوان رئیس‌جمهور، مدعی شده بود: «درخصوص برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی، که تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا و امنیت جهان است، ما از نزدیک با متحدان خود کار می‌کنیم تا تهدیدهای مطرح‌شده از سوی آن دو کشور را از طریق دیپلماسی و بازدارندگی سخت، برطرف کنیم».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما