نامه نمایندگان مجلس به شورای نگهبان

کدخبر: 409494
اقتصاد نیوز : ​رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از نامه نمایندگان به شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با اشاره به  آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این طرح پس از اصلاح برای اعلام نظر به  شورای نگهبان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون شورای نگهبان درباره این طرح اظهارنظر نکرده است، افزود: البته حدود 171 نماینده طی نامه ای به شورای نگهبان خواستار تسریع در رسیدگی به این طرح شده اند تا هرچه زودتر  تعیین تکلیف شود.

نماینده یزد در مجلس با تاکید بر اینکه تلاش مجلس بر این است که قبل از ثبت نام کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری اصلاح قانون انجام شود ،ادامه داد:اگر تا قبل از ثبت نام کاندیداها این طرح تصویب و برای اجرا ابلاغ شود می توان بخش های از آن که قید زمانی ندارد را در انتخابات پیش رو اجرایی کرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه نظر  شورای نگهبان درباره ایرادات این طرح برطرف شده است، اظهار داشت: هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به این طرح وارد دانسته است که باید آنها را برطرف کرد.

جوکار درباره ایراداتی که هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به این طرح را وارد دانسته است، گفت: ایرادات هئیت نظارت مجمع به شرایط سنی و شرایط و شاخص های رجال مذهبی و سیاسی است.

تیتر یک
  • بازار اجاره در نیمه دوم اردیبهشت؛

    اقتصادنیوز : وضعیت بازار اجاره با وجود سخنان آرامش بخش مسئولان دولتی چندان رضایت بخش نیست در این گزارش به دوموضوع تله…

از دست ندهید
بلیط هواپیما