محدوده انتشار ویروس کرونا دقیقا چقدر است؟

کدخبر: 410789
اقتصاد نیوز : کارشناسان سلامت در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا معتقدند که ویروس کرونا هوازی است و گفتند که این ویروس می‌تواند تا مسافت بیش از ۱۸۲ سانتیمتر جابجا شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، کارشناسان  سلامت  در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در دستورالعمل به روز شده خود بر هوازی بودن کروناویروس تاکید کرده و گفتند که این  ویروس  می‌تواند تا مسافت بیش از ۱۸۲ سانتیمتر جابجا شود.

در این دستورالعمل آمده است: بیماری کووید-۱۹ زمانی پخش می‌شود که فرد آلوده به کروناویروس قطرات و ذرات بسیار کوچک حاوی ویروس را بیرون دهد. این قطرات و ذرات توسط افراد دیگر قابل  تنفس  هستند و یا ممکن است روی چشمها، بینی یا دهان آنان قرار گیرد.

افرادی که فاصله آنان از فرد مبتلا کمتر از ۱۸۲ سانتی متر است با احتمال بیشتری به کروناویروس آلوده می‌شوند.

پیش از این مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا هشدار داده بود که کروناویروس عمدتا از طریق تماس نزدیک، سرفه و عطسه و نه از طریق آنچه که "انتقال از طریق هوا" شناخته می‌شود، گسترش می‌یابد.

ویروس‌هایی که هوازی هستند به اندازه کافی ریز هستند که می‌توانند مسافت بیشتری را به صورت آئروسل طی کنند.

این مرکز همچنان تاکید دارد که خطر انتقال ویروس از طریق سطوح وجود ندارد اگرچه طبق یک دستورالعمل جدید، احتمال آلوده شدن سطوح به کروناویروس در صورت حضور فرد آلوده در محل وجود دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما