آخرین وضعیت بارشها و ذخایر آبی تهران

کدخبر: 410838
اقتصادنیوز : وضعیت ذخایر سدهای 5 گانه تهران 804 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که 973 میلیون مترمکعب بود، تقریبا 169 میلیون مترمکعب کاهش ذخیره آب در سدهای تهران را شاهد هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد شهریاری، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران با اعلام این خبر افزود: علی رغم بارش های اخیر و پیش بینی هایی که در خصوص بارشهای رگباری در روزهای آتی شده، وضعیت ورودی مخازن سدهای تهران در 17 روز نخست اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته با 57 درصد کاهش مواجه شده است.

شهریاری با بیان اینکه "در 17 روز نخست اردیبهشت امسال در سدهای 5 گانه تهران 158 میلیون مترمکعب ورودی داشتیم"، گفت: این مقدار ورودی آب به مخازن سدهای تهران در 17 روز نخست اردیبهشت سال گذشته حدود 370 میلیون مترمکعب بود.

وی ادامه داد: در خصوص بارشها نیز با بروز بارشهای اخیر، در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به اردیبهشت سال گذشته، 13 درصد افزایش بارشها را شاهد بودیم؛ اما در مقایسه میزان بارشهای تهران از ابتدای سال آبی جاری با سال آبی گذشته، همچنان بارشها 37 درصد کاهش داشته و این میزان کاهش بارشها موجب کاهش ورودی آب به مخازن سدها و ضرورت توجه جدی به مدیریت مصرف در تابستان سال جاری شده است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران تصریح کرد: از سوی دیگر نبود ذخایر برفی در حوضه آبریز سدهای تامین کننده آب شرب تهران موجب شده که شاهد کاهش روز افزون ورودی آب به مخازن سدها باشیم که مطمئنا این روند کاهش ورودی ها در روزهای آتی خصوصا در فصل تابستان افزایش نیز خواهد یافت.

وی افزود: نیاز است تا شهروندان محترم تهران در راستای کمک به تامین مطمئن و پایدار آب شرب ،از همین امروز نسبت به صرفه جویی و مصرف بهینه آب توجه لازم را داشته باشند تا بتوانیم تابستان سال جاری و روزهای اوج مصرف آب را با کمترین مشکل و چالش سپری کنیم.

تیتر یک
  • بیت کوین بالای ۴۰ هزار دلار رفت

    اقتصادنیوز: قیمت‌ها در کشورهایی با تورم پایین چسبنده هستند و ممکن است بخش قابل توجهی از تاثیر سیاست‌های انبساطی بایدن…

از دست ندهید
بلیط هواپیما