نیمی از قربانیان کرونا در تهران است/ بهشت زهرا تا ۳ سال دیگر پر می‌شود

کدخبر: 410859
اقتصاد نیوز : طی ۹ ماه حدود ۲۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شدند. تقریبا نیمی از جان باختگان کرونایی کشور مربوط به استان تهران هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پایگاه خبری شهر، بهشت زهرای تهران حدود ۵۰ سال پیش با مساحت ۳۱۴ هکتار برای تدفین متوفیان آغاز به کار کرد. موضوع تکمیل ظرفیت بهشت زهرا همواره دغدغه مدیران شهری بوده است و در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ به ترتیب ۱۶۰ و ۱۱۰ هکتار به مساحت بهشت زهرا افزوده شده است. به این ترتیب در حال حاضر مساحت بهشت زهرای تهران ۵۸۴ هکتار است.

در طول نیم قرن در بهشت زهرا یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر پذیرش شده اند که از این رقم یک و نیم میلیون نفر در این آرامستان تدفین شده اند و ۲۵۰ هزار نفر نیز به شهرستان ارجاع داده شده اند.

تدفین ۱.۷ میلیون نفر در بهشت زهرا

 

در سال ۱۳۸۹ به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ نفر در بهشت زهرا پذیرش شده اند و ۵۱ هزار نفر نیز به صورت عادی دفن شده اند.از ابتدای سال ۱۳۹۹ و با شیوع بیماری کووید ۱۹ روزانه ۲۲۵ تا ۲۴۵ فوتی در بهشت زهرا پذیرش شده اند و طی ۹ ماه حدود ۲۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا در این آرامستان به خاک سپرده شدند. تقریبا نیمی از جان باختگان کرونایی کشور مربوط به استان تهران هستند.

به گفته مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با توجه به تعداد فوتی ها، سازمان بهشت زهرا حداکثر ظرف ۳ سال آینده پاسخگوی متوقیان خواهد بود.

 

سعید خال، ادامه داد: نتیجه مطالعات برای مکان یابی آرامستان های جدید تا پایان سال مشخص می شود و مدیریت شهری اعلام می کند که چه آرامستان هایی به تهران اضافه خواهد شد.

تعداد متوفیان شهر تهران به علاوه متوفیان کرونایی در برخی از روزها نزدیک به ۴۰۰ نفر بوده است اما این آرامستان تاکنون مشکلی در تدفین متوفیان نداشته است.

در بهشت زهرا قطعه کرونایی ها وجود ندارد و شهروندان می توانند طبق دلخواه خودشان متوفی را در هرجا از بهشت زهرا که بخواهند با رعایت پروتکل های بهداشتی دفن کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما