مردان این علائم مرگبار را جدی بگیرید /حمله قلبی است نه آنفلونزا

کدخبر: 411345
حمله قلبی خاموش، یا حمله قلبی فاقد علائم شایع، ۴۵ درصد از حملات قلبی را تشکیل می دهد و مردان بیش از زنان دچار این نوع حمله قلبی می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیلی اکسپرس، این نوع حمله قلبی از این جهت خاموش شناخته می‌شود که فاقد شدت حملات قلبی کلاسیک مانند درد قفسه سینه، درد در بازو یا تعریق و تنگی نفس است.

بنا به گزارش مهر، با این حال از نظر بدنی، آنها یک حمله قلبی طبیعی هستند که در نتیجه تجمع چربی و مواد دیگر در شریان‌های تغذیه کننده آن، خون رسانی به قلب را ناگهان مسدود می‌کند. این شرایط باعث آسیب به بافت شده و می‌تواند کُشنده باشد.

«جروم منت»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان دانشگاه بیرمینگام، در این باره می‌گوید: «برخی افراد چند ساعت قبل از بروز حمله قلبی، احساس خستگی یا احساس حال خوب نداشتن را گزارش می‌کنند.»

گاهی اوقات، درد قفسه سینه وجود دارد، اما حس حالت تهوع به قدری غالب است که افراد ممکن است علائم را با آنفلوانزا اشتباه بگیرند.

به گفته محققان، بروز علائم شبه آنفلوانزا همیشه نگران کننده و نشانه حمله قلبی نیست، اما اگر چاق، کم تحرک، دارای فشار خون بالا و سابقه خانوادگی بیماری قلبی هستید، باید علائم خود را جدی بگیرید.

محققان توصیه می‌کنند اگر چندین هفته علائم مبهمی شبیه آنفلوانزا داشتید حتماً به پزشک مراجعه نمائید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما