در تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با بلینکن چه گذشت؟

کدخبر: 412812
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود بر ضرورت توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر تماسی تلفنی را از آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا دریافت کرد.

 الجزیره گزارش داد، وزیر خارجه آمریکا و همتای قطری او در این تماس تلفنی اوضاع قدس و نوار غزه و حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را بررسی کردند.

وزیر خارجه قطر در این تماس بر ضرورت اقدام جامعه بین‌المللی برای توقف تجاوزات رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان، اماکن مسکونی و دفاتر اداری تأکید کرد.

آمریکا بدون توجه به جنایات رژیم صهیونیستی و بمباران مناطق مسکونی و در نتیجه کشتار ده‌ها کودک و زن، مدعی است که برای برقراری آتش‌بس در سرزمین‌های اشغالی و فلسطین در تلاش است.

در حملات امروز رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه دست‌کم ۴۲ شهروند شهید و ۵۰ نفر زخمی شدند. وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد از زمان آغاز حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه ۱۹۲ تن به شهادت رسیده‌اند که شامل ۵۸ کودک و ۳۴ زن است.

شورای امنیت سازمان ملل امروز (یک‌شنبه) نشستی مجازی به ریاست چین برگزار کرد تا به درگیری‌های کنونی میان رژیم غاصب صهیونیستی و فلسطین در سرزمین‌های اشغالی رسیدگی شود.

«وانگ یی» وزیر خارجه چین که ریاست این نشست را برعهده‌ داشت نسبت به ممانعت آمریکا برای انتشار بیانیه شورای امنیت درباره جنایات رژیم اشغالگر واکنش نشان داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما