خطر مرگ با ۵۵ ساعت کار در هفته

کدخبر: 413297
اقتصادنیوز : طبق یافته محققان بیشتر از ۵۵ ساعت کار کردن در هفته، به میزان ۳۵ درصد ریسک مشکلات سلامتی و ۱۷ درصد احتمال مرگ افراد را افزایش می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز ،سازمان جهانی کار در گزارشی به تغییر عادات کاری در بسیاری از کشور‌های جهان در نتیجه شیوع کرونا اشاره کرده و افزوده است پس از احیای اقتصادی این امکان وجود دارد که ادارات و کسب و کار‌ها از کارکنان خود بخواهند برای جبران عقب ماندگی‌ها کار بیشتری را انجام دهند. طبق یافته‌های این گزارش، بیشتر از ۵۵ ساعت کار کردن در هفته در مقایسه با ۴۰ ساعت کار هفتگی، به میزان ۳۵ درصد ریسک مشکلات سلامتی و ۱۷ درصد هم احتمال مرگ افراد را افزایش می‌دهد.  

به گفته سازمان جهانی کار، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۴۷ هزار نفر به خاطر مشکلات قلبی و ۳۹۸ هزار نفر نیز به دلیل سایر مشکلات سلامتی مرتبط با کار بیش از حد، جان خود را از دست داده اند. بیشترین میزان مرگ و میر هم در افراد بالای ۵۵ سال گزارش شده است. در مجموع یک سوم مرگ و میر مرتبط با شرایط شغلی به دلیل کار بیش از حد بوده است در حالی که عوامل دیگر نظیر استرس یا کار در محیط‌های خطرناک سهم کمتری از مجموع علل مرگ داشته اند.  

ماریا نیرا- مدیر بخش محیط کار در سازمان بهداشت جهانی- با تایید هشدار سازمان جهانی کار در مخاطرات کار بیش از حد، گفت: ساعت کار زیاد یک ریسک کاملا جدی برای سلامتی افراد است و باید دولت ها، کارفرمایان و کارکنان به این قطعت برسند که مضرات کار زیاد از منافع آن بیشتر است.

سازمان جهانی کار با اشاره به اینکه دورکاری در بسیاری از موارد به یک مساله عادی تبدیل شده، بر ضرورت توجه افراد به تمایز بین ساعات کاری و استراحت تاکید کرده است: هیچ کاری و هیچ درآمدی ارزش به خطر افتادن سلامتی و از دست رفتن جان افراد را ندارد. از دولت‌ها و کارفرمایان می‌خواهیم  اقدامات لازم را برای حفظ جان و سلامتی شاغلین به کار گیرند.

 

تیتر یک
  • فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را به‌روزرسانی کرد؛

    اقتصادنیوز: بانک فدرال انتظارات تورمی خود را افزایش داده و انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما