این ماسک‌ها کارایی لازم را در برابر کرونا دارند

کدخبر: 413515
اقتصاد نیوز : رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : ماسک‌های سه بعدی همان ماسک‌های سه لایه با طراحی متفاوت هستند و کارایی لازم را در برابر کرونا دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تورج شیرزادیان رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پوشانندگی خوب ماسک‌های سه بعدی گفت : در تولید این ماسک غالبا از همان پارچه ماسک‌های سه لایه استفاده شده، با این تفاوت که طراحی این نوع ماسک‌های بهتر بوده و پوشانندگی خوبی دارند.

او گفت : با توجه به نوع پارچه به کار رفته در این نوع ماسک‌ها که از نوع همان پارچه ماسک‌های سه لایه است، این نوع ماسک‌های کارایی لازم را در برابر کرونا دارند.

شیرزادیان افزود: برخی از انواع این نوع ماسک‌ها هستند که تعداد لایه‌های بیشتری در تولید آن‌ها به کار رفته که این نوع ماسک‌ها در رده ماسک‌های N۹۵ قرار می‌گیرند و قطعا پیشگیری موثرتری در برابر کرونا دارند.

رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در تولید برخی از این ماسک‌ها تا شش لایه هم استفاده شده که البته تشخیص تعداد لایه‌های این نوع ماسک‌ها کار چندان ساده‌ای نیست و بر روی بسته بندی‌های آن‌ها قید شده است.

شیرزادیان در خصوص قیمت این نوع ماسک‌ها ادامه داد: قیمت غالب این ماسک‌ها با توجه به سه لایه بودن، همانند ماسک‌های سه لایه هزار تومان مصوب شده است.

او افزود: در خصوص سایر ماسک‌های سه بعدی که لایه‌های بیشتری دارند بسته به تعداد لایه‌ها قیمت آن‌ها از ۳۵۰۰ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان متفاوت است .


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما