هشدار جدی آمریکا به اسرائیل

کدخبر: 413574
اقتصاد نیوز : گفته می‌شود که تماس میان بلینکن و اشکنازی بخشی از تلاش‌ها در راستای افزایش فشارهای دیپلماتیک بر اسرائیل جهت برقراری آتش بس در غزه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وبگاه خبری آکسیوس اعلام کرد، وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگوی تلفنی با همتای اسرائیلی خود هشدار داد که حمایت آشکار و دیپلماتیک واشنگتن از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، برای مدت طولانی ادامه نخواهد داشت.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگوی تلفنی با «گابی اشکنازی» همتای اسرائیلی خود گفت که واشنگتن طرح ابتکاری فرانسه برای غزه را در شورای امنیت سازمان ملل متوقف کرد، اما این کشور نمی‌تواند به حمایت آشکار و دیپلماتیک خود از اسرائیل، به ویژه در سازمان ملل، برای مدت طولانی ادامه دهد.

گفته می‌شود که تماس میان بلینکن و اشکنازی بخشی از تلاش‌ها در راستای افزایش فشارهای دیپلماتیک بر اسرائیل جهت برقراری آتش بس در غزه است.

در این گفتگوی تلفنی، اشکنازی به بلینکن گفت که اسرائیل هنوز اهداف نظامی متعددی دارد که امیدوار است در غزه به آن دست یابد و از این رو، به زمان بیشتری نیاز دارد!

گفتنی است، فرانسه پیش نویس طرح خود برای آتش بس در غزه را روز چهارشنبه به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد. متعاقب آن، هیأت نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل اعلام کرد که با این طرح مخالف است و در پیشبرد آن مشارکت نخواهد کرد.

تیتر یک
  • ارزیابی استراتژیست‌های بازار انرژی از بازگشت نفت ایران

    اقتصادنیوز؛ درحالی‌که مذاکره‌کنندگان ایران، شرکای برجام و آمریکا از ابتدای هفته راند ششم مذاکرات احیای برجام را در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما