درخواست وزیر دفاع آمریکا از اسرائیل درباره حماس

کدخبر: 413576
اقتصاد نیوز : «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که «لوید آستین» رئیس پنتاگون در گف تگوی تلفنی با «بنی گانتز» وزیر جنگ اسرائیل خواستار تنش زدایی در مناقشه میان اسرائیل با جنبش حماس شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، تارنمای رسمی پنتاگون اعلام کرد، وزیر دفاع ایالات متحده در گفتگوی تلفنی با همتای اسرائیلی خود خواستار تنش زدایی در مناقشه میان اسرائیل و حماس شد.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که «لوید آستین» رئیس پنتاگون در گف تگوی تلفنی با «بنی گانتز» وزیر جنگ اسرائیل خواستار تنش زدایی در مناقشه میان اسرائیل با جنبش حماس شده است.

کربی در ادامه افزود که وزیر دفاع آمریکا در این گفتگوی تلفنی بار دیگر بر حمایت واشنگتن از حقِ اسرائیل در دفاع از خود (!) تأکید کرده است.

سخنگوی پنتاگون همچنین گفت: «ما خواهان پایان یافتن این خشونت هستیم… مطمئناً وزیر (آستین) بار دیگر [به گانتز] نگرانی عمیق ما را نسبت به کشته شدن افراد بی گناه ابراز کرده. ما باور داریم که این تعارض خشونت بار به نفع هیچکدام از طرف‌ها نیست».

در این گفتگوی تلفنی، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مورد عملیات نظامی در غزه با آستین گفتگو کرد.

گفتنی است، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده نیز از زمان آغاز درگیریها در نوار غزه، با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بطور مرتب در تماس بوده و آشکارا حمایت خود را از این رژیم اشغالگر اعلام کرده است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و ۱۶۸ هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را ۱۴ هزار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما