ساکنان این روستا 6 روز هفته را خواب بودند +عکس

کدخبر: 413743
اقتصادنیوز : ساکنان یک روستا در قزاقستان به دلیل یک پدیده عجیب بیشتر ایام هفته را در خواب به سر می بردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ ساکنان روستای «کلاچی» در قزاقستان پدیده ای عجیب را تجربه کردند که موجب افزایش میزان خواب این افراد و همچنین ایجاد توهمات خشونت آمیز در آن‌ها شد. کودکان این روستا اسب‌های بالدار و مار در تختخواب خود می‌دیدند و یک زن مدعی بود که گربه اش با انجام حرکاتی احمقانه خود را به دیوار کوبیده و به سگ او حمله می‌کند.

حدود ۱۶۰ نفر از اهالی این روستا از حالت عجیبی رنج می‌بردند که به «اسلیپی هالو» معروف شد. در سال ۲۰۱۴ تحقیقاتی توسط روزنامه محلی «کومسومولسکایا پراودا» انجام شد. در گزارش این روزنامه آمده بود: «افراد بیمار به ظاهر هوشیار هستند و حتی می‌توانند راه بروند. اما همه آن‌ها به خوابی عمیق فرو می‌روند و خروپف می‌کنند. اما وقتی فرد از خواب برمی خیزند هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورند.

نظریه‌های بسیاری پیرامون این پدیده عجیب مطرح شد، زیرا روستا در نزدیک معدن اورانیوم مربوط به دوران اتحاد جماهیر شوروی قرار گرفته بود. در سال ۲۰۱۵ دولت قزاقستان اعلام کرد که راز این پدیده عجیب کشف و مشکل ساکنان روستا برطرف شده است. این بیانیه مدعی بود که  بالابودن سطح مونوکسیدکربن علت این پدیده بوده است. آزمایشات انجام شده نشان داد که سطح CO در کلاچی ۱۰ برابر بیشتر از حد نرمال است.

 BcAneOc0iDPa

«بردیبک ساپاربایف»، در گفت‌وگو با دیلی میل گفت که علت این بیماری عجیب خواب آلودگی مشخص شده است. پس از انجام آزمایشات متعدد، محققان ما تایید کردند که وجود مونوکسیدکربن موجب پدیده خواب آلودگی در ساکنان روستای کلاچی شده است.

 xgii5sYkL3BS

 

با این حال این ادعا که مونوکسیدکربن موجب ایجاد این عارضه در افراد روستا شده از سوی برخی رد شد. پروفسور «بایرون کریپ»، از دانشگاه نظربایف قزاقستان مدعی شد که تحقیقات او این ادعا را که مونوکسیدکربن علت اصلی این پدیده است رد می‌کند. او مدعی شد که مواد شیمیایی بلااستفاده معدن اورانیوم وارد آب زیرزمینی شده و علت اصلی این پدیده است.

هم اکنون تنها ۱۲۰ خانواده در کلاچی زندگی می‌کنند. همه آن‌ها خواب عادی دارند و هیچ اپیزودی از رفتار‌های عجیب و غیرمعمول از خود نشان نمی‌دهند. 

تیتر یک
  • بررسی رشد ماهانه قیمت وام مسکن درخرداد ۱۴۰۰

    بررسی روند هزینه وام مسکن در روز های اخیر نشان از ثبات نسبی این متغیر در این مدت داشته اما روند ماهانه قیمت ها نشان از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما