ارسال کمک‌های بشردوستانه یونیسف به غزه

کدخبر: 413882
اقتصاد نیوز : صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) گفت: کمک‌های بشردوستانه را پس از اعلام آتش‌بس میان اسرائیل و جنبش حماس راهی نوار غزه کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یونیسف در بیانیه‌ای که در پایگاه خود قرار داده است، نوشت که این سازمان امروز جمعه ۱۸ کانتینر کمک‌های حیاتی بشردوستانه را از طریق گذرگاه "کرم ابوسالم" برای حمایت از کودکان و خانواده‌های آسیب دیده ناشی از تنش‌های اخیر به باریکه غزه ارسال کرده است.

"روسیا الیوم" گزارش داد، براساس گزارش این نهاد سازمان ملل متحد، ۱۲ کانتینتر از این کمک‌ها به نمایندگانی از آژانس‌های دیگر بشردوستانه که حاوی کمک‌های پزشکی بوده راهی این باریکه کرده است.

یونیسف اعلام کرد که یک کامیون حامل کمک‌های اولیه، دو کامیون حاوی دو هزار کیسه خون سه گانه، سرم نرمال سالین و گلوکوز و همچنین حاوی ۱۰ هزار دوز واکسن "سینوفارم" چینی بوده است.

برپایه این گزارش، حدود ۵۰ هزار کودک در نوار غزه مجبور شدند به خاطر حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی خانه و کاشانه خود را ترک کنند.

رسانه های درحالی این خبر را منتشر کردند که کاروان یونیسف نتوانسته است از طریق گذرگاه کرم ابوسالم وارد غزه شود.

در همین حال وزارت بهداشت فلسطین مستقر در نوار غزه روز جمعه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حملات اخیر ۶۶ کودک را به شهادت رسانده است.

برپایه این گزارش، در مجموع ۲۴۳ فلسطینی در حملات ۱۱ روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه شهید شدند که از این تعداد ۶۶ نفر کودک، ۳۹ نفر زن و ۱۷ نفر سالخورده هستند.

همچنین در ۱۱ روز گذشته یکهزار و ۹۱۰ فلسطینی ساکن نوار غزه نیز زخمی شدند.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کردند.

گروه های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کردند.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما