اسرائیل: شاهد فاجعه بزرگی خواهیم بود

کدخبر: 414441
اقتصاد نیوز : یک افسر اسرائیلی نسبت به فاجعه بزرگی که در جنگ آتی با غزه رخ خواهد داد، هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسحاق بریک، ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: در جنگ آتی با غزه فاجعه‌ای رخ خواهد داد که صدها بار بزرگتر از فاجعه سقوط پل در جبل الجرمق(ریزش پل در مراسم یهودیان افراطی) است و جنگ اکتبر ۱۹۷۳ در برابر آن یک داستان کوتاه است. جبهه داخلی در رژیم صهیونیستی مرکز اصلی جنگ خواهد بود.

وی گفت: میلیون‌ها اسرائیلی برای دوره طولانی زیر شلیک موشک‌ها از جمله موشک‌های هوشمند و پهپادهای انتحاری قرار می‌گیرند و هیچ کسی قادر به زندگی در آنجا نخواهد بود و هیچ کسی ادعای رهبران ارشد را درباره پیروزی بر حماس یا نابودی آن قبول نخواهند کرد.

وی گفت: نخست‌وزیر و وزیر جنگ طبق معمول درباره پاسخی حرف می‌زنند که حماس و جهاد آن را فراموش نخواهند کرد. حماس و جهاد تنها خطر نیستند بلکه قطره‌ای در محیط درگیری هستند که احتمالا در قدس و داخل اسرائیل همزمان با شلیک هزاران موشک و حملات کماندوهای حماس رخ خواهد داد.

بریک گفت: اکنون تصور کنید که حزب‌الله وارد جنگ شده و هزاران تن از نیروهایش به مرزهای شمالی منتقل شوند درحالی که همزمان موشک شلیک می‌کنند. چه اتفاقی می‌افتد؟

بریک خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: بدون آگاهی عمومی تغییری رخ نخواهد داد و مردم باید این حقیقت را بدانند. ممکن است بترسید و بگویید نمی‌خواهید آن را بشنوید اما ناگهان منزلتان را از دست می‌دهید و نزدیکانتان کشته می‌شوند.

وی تأکید کرد: به رغم چیزی که سخنگوی ارتش اسرائیل درباره حمله به حماس می‌گوید این حماس است که پیروزی بزرگی به دست آورد و موشک‌های زیادی شلیک کرد. حماس و جهاد اعلام کردند که می‌توانند هر لحظه شلیک موشک‌ها را شروع کنند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز دوم تیر ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای پنجمین روز متوالی رشد کرد تا هفته را صعودی به پایان ببرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما