بیانیه مهم جنبش نجباء در پی بازداشت فرمانده حشدالشعبی

کدخبر: 415297
اقتصاد نیوز : جنبش نُجَباء تعرض به یکی از فرماندهان میدانی بسیج مردمی عراق از سوی دستگاه امنیتی وابسته به دولت موقت را حاکی از نفوذ آمریکایی ـ داعشی ـ بعثی ارزیابی کرد و ایستادگی قاسم مصلح در برابر نقشه‌های شوم تروریستی را دلیل این اقدام دانست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، در پی بازداشت غیرقانونی یکی از فرماندهان میدانی الحشد الشعبی در محور "الانبار" توسط نهادهای امنیتی وابسته به دولت موقت، جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد.

در این بیانیه با یادآوری سوابق روشن فرمانده «قاسم مصلح» در جهاد علیه داعش و آزادسازی مناطق اشغالی، آمده است: او مرزهای سوریه و عراق را به خاری در گلوی آمریکایی‌ها تبدیل کرد و جلوی تجاوز آن‌ها را به تمامیت ارضی عراق گرفت.

مقاومت اسلامی نُجَباء رویکرد فریبکارانه عاملان ربایش این فرمانده الحشد الشعبی را شاهدی بر نفوذ اشغالگران آمریکایی و تفکر بعثی ـ داعشی در تصمیم‌گیری سیاسی برشمرد که تجدیدنظر در محاسبات را ایجاب می‌کند.

در پایان این بیانیه، ضمن نکوهش اقدام نسنجیده دستگاه خاطی، اعلام شده است: با قدرت از تصمیمات لازم‌الاجرای فرماندهان الحشد الشعبی در این راستا حمایت می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد کشور در دام توطئه دولت‌های شرور از قبیل آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی، آل‌سعود و حاکمان امارات گرفتار شود.

قاسم مصلح به‌ عنوان یکی از فرماندهان ارشد بسیج مردمی عراق، در مقابل برنامه انتقال عناصر داعشی از خاک سوریه به داخل عراق ایستاده بود که با فشار سفارت آمریکا ربوده شد؛ اقدام تحریک‌آمیزی که اعتراض شدید مردم، گروه‌های مقاومت و برخی فعالان سیاسی را به‌دنبال داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما