اسرائیل سفیر فیلیپین را احضار کرد

کدخبر: 415914
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی سفیر فیلیپین را احضار و به رأی مثبت این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل اعتراض کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «گیلعاد کوهن» معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در امور آسیا و اقیانوسیه گفت، رأی مثبت فیلیپین به تحقیقات درباره جنایات این رژیم در جنگ دوازده روزه با غزه غیر قابل قبول است و اقدامات گروه فلسطینی حماس را نادیده گرفته است.

جروزالم پست گزارش داد، کوهن مدعی شد، رژیم صهیونیستی از کشورهای دوستی مانند فیلیپین انتظار دارد که در کنار آن بایستد، نه اینکه از قطعنامه‌ای برای آنچه «تقویت تروریست‌ها» نامید، حمایت کند.

شامگاه پنجشنبه،  رأی مثبت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به آغاز تحقیقات بین‌المللی در خصوص جرائم رژیم صهیونیستی در جریان درگیری ۱۲ روزه اخیر میان این رژیم و گروه‌های مقاومت، خشم این رژیم را به همراه داشت.

 رأی مثبت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به آغاز تحقیقات بین‌المللی در خصوص جرائم رژیم صهیونیستی در جریان درگیری ۱۲ روزه اخیر میان این رژیم و گروه‌های مقاومت، خشم این رژیم را به همراه داشت.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای جداگانه این شورای حقوق بشر را دارای «اکثریت ضد اسرائیلی» توصیف کرد و اعلام کرد با تحقیقات این سازمان همکاری نخواهد کرد.

از سوی دیگر، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز این تصمیم را «شرم‌آور» و «وسواس ضد اسرائیلی آشکار» توصیف کرد.

یش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی «سازمان همکاری اسلامی» خواستار بررسی دقیق جرایم صورت گرفته شده بود. پاکستان به نیابت از این سازمان و تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار برگزاری این نشست شده بود.

در متن این پیش‌نویس از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته شده «فوراً اقدام به تشکیل یک کمیسیون مستقل و بین‌المللی در فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی و اسرائیل کند».

تیتر یک
  • نقشه بازار سهام امروز بر مبنای ارزش معاملات؛

    روز یکشنبه رقم تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ۱۶۵۸ درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما