شرط روسیه برای از سرگیری مذاکرات با ناتو

کدخبر: 416170
اقتصادنیوز : وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: مسکو آماده ازسرگیری مذاکره با ائتلاف ناتو به شرط این است که این مذاکره بدون مضمون نباشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری با اگوستو سانتوش سیلوا وزیر امور خارجه پرتغال در مسکو اظهار کرد: بالطبع آماده ازسرگیری مذاکره هستیم اما این مذاکرات نباید بدون مضمون باشد یا مسؤولان ناتو اظهارات جانبدارانه‌ای که علنا در جریان نشست‌های روسیه و ناتو مطرح می‌کنند را تکرار نکنند؛ چراکه کل اتهامات ممکنه را به ما در خصوص بحران اوکراین مطرح می‌کنند در حالی که ما می‌خواهیم شورای روسیه - ناتو بر مسائل امنیتی تمرکز کند.

وزیر خارجه روسیه افزود: مسکو از ناتو انتظار دارد به پیشنهادات عدیده‌اش که همچنان از بیش از یک سال پیش از سوی ناتو در دست بررسی است، پاسخ دهد.

او اشاره کرد: پذیرش این پیشنهادات به کاهش تنش کنونی بین روسیه و ناتو کمک می‌کند.

لاوروف اعلام کرد، مسکو امیدوار است غرب به خواسته‌هایش در افزایش تلاش‌های کنونی با هدف متقاعد کردن اوکراین به اجرای تعهداتش براساس توافقات مینسک ویژه حل درگیری‌های دونباس _جنوب شرق اوکراین_ پاسخ دهد.

او خاطرنشان کرد: ما از هم‌قطاران اروپایی می‌خواهیم بر کی‌یف جهت حصول اجرای کامل توافقات مینسک تاثیر بگذارند. امیدوارم این پیام شنیده شود و ما به زودی شاهد نتایج باشیم. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما