واکنش بلاروس به تحریم‌های آمریکا

کدخبر: 416841
اقتصاد نیوز : بلاروس در واکنش به تحریم‌های آمریکا، تصمیم به کاهش تعداد دیپلمات‌های این کشور در مینسک گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،  بلاروس امروز (پنج‌شنبه) به آمریکا اعلام کرد به دلیل تحریم‌هایی که به تازگی واشنگتن علیه این کشور وضع کرده است، تعداد دیپلمات‌های آمریکایی در مینسک را کاهش خواهد داد.

براین اساس، وزارت خارجه بلاروس تصمیم دارد تعداد دیپلمات‌ها و برخی نمایندگان دیپلماتیک آمریکا در مینسک را کاهش داده و روند دریافت پاسپورت برای شهروندان آمرکایی که در بلاروس کار می‌کنند را سخت‌تر کند.

وزارت خارجه بلاروس با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: «این اقدام به دلیل تحریم‌هاییست که آمریکا با ادعای سرکوب مخالفان بر ما اعمال کرده است.»

هفته گذشته آمریکا، پس از حادثه هواپیمای رایان ایر، بار دیگر اعمال تحریم‌ها علیه ۹ شرکت دولتی بلاروس را تمدید کرد.

این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «در ۳ ژوئن ۲۰۲۱، آمریکا تحریم‌های اعمال شده علیه ۹ شرکت دولتی بلاروسی را که قبلا تحت یک سری مجوز‌های عمومی از سوی وزارت خزانه داری به آن‌ها تخفیف داده شده بود، مجددا تمدید خواهد کرد. در نتیجه این اقدام، اشخاص آمریکایی از انجام معاملات با این موسسات، منع خواهند شد.»

به تازگی بلاروس یک هواپیمای مسافربری خطوط رایان ایر را مجبور به فرود اضطراری در مینسک کرده و یک روزنامه‌نگار مخالف دولت بلاروس را که مسافر آن بود، بازداشت کردند.

به‌دنبال افزایش تنش‌های میان اروپا با بلاروس در پی فرود اضطراری این هواپیمای مسافربری و بازداشت یک روزنامه‌نگار مخالف بلاروسی، گروه هفت در بیانیه‌ای خواستار افزایش تحریم‌ها علیه دولت بلاروس شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما