پایگاه روسی ادعا کرد

حمله پهپادهای ایرانی به پایگاه آمریکایی در عراق

کدخبر: ۴۱۷۳۵۰
اقتصاد نیوز:روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع خود اعلام کرد نیروهای تحت کنترل ایران چندین بار طی ماه های اخیر از هواپیماهای بدون سرنشین جنگی برای حمله به پایگاه ها در عراق از جمله پایگاه های مورد استفاده ارتش آمریکا استفاده کرده اند.
حمله پهپادهای ایرانی به پایگاه آمریکایی در عراق

به گزارش اسپوتنیک، این روزنامه آمریکایی می نویسد لاشه این هواپیماهای بدون سرنشین مهاجم تا حدی حفظ شده است. بررسی ها و تجزیه و تحلیل های انجام شده نشان داد که آنها در ایران یا با کمک فن آوری های ارائه شده توسط ایران تولید شده اند.

به دو کاروان نظامیان آمریکا در عراق حمله شد
این نشریه از جمله حملاتی که هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی احتمالاً در آنها  نقش داشته اند، از حمله 14 آوریل به فرودگاه اربیل ،محل استقرار آشیانه سازمان سیا ، حمله به  پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق در تاریخ 8 مه و همچنین پایگاه هوایی واقع در شمال اربیل  نام می برد که توسط فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده استفاده می شود.

5 ژانویه سال 2020  پارلمان عراق با اکثریت آرا به خروج نیروهای خارجی از این کشور رأی داد و همچنین خواستار بازنگری در چارچوب  همکاری با ائتلاف ضد تروریستی بین المللی به رهبری آمریکا شد. این تصمیم در پاسخ به عملیات آمریکا گرفته شد  که  در نتیجه آن بامداد 3 ژانویه سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس معاون فرمانده بسیج مردمی عراق در حوالی  فرودگاه بغداد کشته شدند.

تیتر یک
کارگزاری مفید