اعتراف آمریکا به حضور نیروهایش در یمن

کدخبر: 418029
اقتصاد نیوز : آمریکا درحالی مدعی حضور تعداد کم نیروهایش در یمن است که اشاره‌ای به حمایت‌های تسلیحاتی خود از ائتلاف متجاوز و به ویژه عربستان در طول جنگ یمن و استفاده از آنها علیه ملت غیرنظامی و بی‌سلاح این کشور نمی‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت الخبر الیمنی اعلام کرد، واشنگتن به حضور نیروهای آمریکا در یمن اذعان کرد. اما گفت نیروی زیادی در این کشور ندارد.

 کاخ سفید در بیانیه‌ای کوتاه مدعی شد که توصیه‌های نظامی و اطلاعات محدودی را به ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی در یمن ارائه می‌دهد.

در این بیانیه این گونه عنوان شده که هدف از این توصیه‌های نظامی و اطلاعات محدود دفاعی و آموزشی است. اما ماهیت "اهداف دفاعی" مشخص نشده است. از نظر ناظران آمریکایی، صحبت از این اهداف، پوششی برای ادامه حمایت آمریکا از جنگ علیه یمن است.

کاخ سفید در ادامه با اشاره به شمار نیروهای آمریکا در یمن نیز مدعی شد: تعداد کمی نیروی آمریکایی برای جنگیدن با القاعده و داعش در یمن مستقر هستند.

آمریکا درحالی مدعی حضور تعداد کم نیروهایش در یمن است که اشاره‌ای به حمایت‌های تسلیحاتی خود از ائتلاف متجاوز و به ویژه عربستان در طول جنگ یمن و استفاده از آنها علیه ملت غیرنظامی و بی‌سلاح این کشور نمی‌کند.

با وجود ادعای آمریکا مبنی بر این‌که نیروهای کمی در یمن برای مقابله با القاعده و داعش مستقر هستند اما خطر این دو گروه طی سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته است.

براساس گزارش‌ها و اسناد، آنها (اعضای القاعده و داعش) در کنار ائتلاف سعودی و اماراتی به رهبری واشنگتن می‌جنگند.

تیتر یک
  • بررسی رشد ماهانه قیمت وام مسکن درخرداد ۱۴۰۰

    بررسی روند هزینه وام مسکن در روز های اخیر نشان از ثبات نسبی این متغیر در این مدت داشته اما روند ماهانه قیمت ها نشان از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما