خط و نشان روسیه برای ناتو:خطر در کمین شماست

کدخبر: 421673
اقتصاد نیوز:روسیه برای انگلیس و سایر اعضای ناتو برای ورود به مرزهای آبی خط و نشان کشید

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه درخصوص تکرار ورود غیرقانونی ناوهای ناتو به آب‌های این کشور هشدار داد.

به نوشته نشریه «پالتیکو»، ریابکوف در جمع خبرنگاران گفت: «مصونیت مرزهای روسیه امری حتمی است و به هر طریقی، چه دیپلماتیک، چه سیاسی و چه نظامی از آن‌ها حفاظت می‌شود».

این دیپلمات روس افزود، انگلیس باید نام ناوشکن خود از «دیفندر» (مدافع)، به مهاجم تغییر دهد و «آن‌هایی که بخواهند قدرت ما را امتحان کنند، خطر بزرگی را به جان می‌خرند».

معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد: «ممکن است از آن‌ها بخواهیم عقلانیت به خرج دهند و از آن‌ها بخواهیم به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند. اگر موثر نبود ممکن است دست به انداختن بمب بزنیم اما نه در مسیر [ناو متجاوز]، بلکه درست بر روی آن».

از سوی دیگر «دمیتری پسکوف» سخنگوی دولت و «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ورود ناوشکن انگلیسی «اچ ام اس دیفندر»  به آب‌های کریمه را اقدامی از پیش طراحی شده و تحریک‌آمیز توصیف کردند.

رسانه‌های بین‌المللی بعداز ظهر چهارشنبه گزارش دادند یک ناو روسیه‌ای برای بیرون راندن این ناو جنگی انگلیسی از آب‌های سرزمینی روسیه در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه مجبور به شلیک اخطار شده است. از سوی دیگر یک جنگنده روسی مسیر حرکت این ناو انگلیسی را بمباران کرد.

با این حال «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس امروز (پنجشنبه) از آنجا که این کشور الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد معتقد است ناوشکن انگلیسی وارد حریم آبی روسیه نشده بود.

شبه‌جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ و پس از برگزاری یک همه‌پرسی، به خاک روسیه ملحق شد اما آمریکا و متحدانش از به رسمیت شناختن آن خودداری کرده‌اند.

تیتر یک
  • پروپاگاندای جدید ترامپیست‌ها علیه پرزیدنت

    اقتصادنیوز؛ رونی جکسون، نماینده تگزاس و پزشک سابق دونالد ترامپ، که بخاطر ارزیابی‌ اغراق‌آمیز و تملق‌جویانه درباره…

از دست ندهید
بلیط هواپیما