گزارش یک روزنامه اسرائیلی از عدم پذیرش درخواست آژانس توسط ایران

کدخبر: 422226
اقتصاد نیوز : گزارش اسرائیل هیوم از عدم پذیرش درخواست آژانس توسط ایران گزارش اسرائیل هیوم از عدم پذیرش درخواست آژانس توسط ایران اسرائیل هیوم در تحلیلی به عدم پذیرش درخواست آژانس توسط ایران پرداخت. به گزارش ایلنا به نقل از اسرائیل هیوم، ناظر هسته‌ای سازمان ملل متحد خواستار پاسخ فوری از ایران شد که آیا توافق نامه فنی را تمدید می‌کند یا خیر، این در حالی است که کاظم غریب آبادی نماینده ایران در سازمان ملل گفت که ایران الزامی به پاسخ‌گویی به آژانس در این زمینه ندارد. این توافق‌نامه به آژانس امکان جمع‌آوری داده‌های لازم در مورد برخی از فعالیت‌های هسته‌ای تهران را می‌داد. آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در بیانیه‌ای، گفت: در این زمینه به پاسخ فوری ایران نیاز است. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته با ایران تماس گرفت تا موضع ایران در مورد ادامه جمع‌آوری، ثبت و نگهداری اطلاعات را بداند. این در حالی است که کاظم غریب آبادی، سفیر ایران گفت که ایران "ملزم به اجرای " درخواست رئیس آژانس انرژی هسته‌ای نیست. واشنگتن معتقد است که تهران باید بدون تأخیر بیشتر با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای وارد تعامل شود. یک مقام آمریکایی که نخواست نامش منتشر شود ، گفت: "ایران باید بدون تأخیر بیشتر با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای وارد تعامل شود تا اطمینان کسب شود که اقدامات مناسب ادامه دارد." آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: "همکاری ایران با آژانس انرژی هسته‌ای، یک نگرانی جدی است. این نگرانی باید حل شود."بلینکن با بیان اینکه امیدوارم از سرگیری مذاکرات در روزهای آینده بتواند اختلافات را حل و فصل کند، گفت: "ما هنوز اختلافات قابل توجهی با ایران داریم. منتظریم مقام‌های ایرانی تصمیمات دشوار نهایی را برای احیای توافق هسته‌ای بگیرند."

گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، ناظر هسته‌ای سازمان ملل متحد خواستار پاسخ فوری از ایران شد که آیا توافق نامه فنی را  تمدید می‌کند یا خیر، این در حالی است که کاظم غریب آبادی نماینده ایران در سازمان ملل گفت که ایران الزامی به پاسخ‌گویی به آژانس در این زمینه ندارد.

بنابر گزارش اسرائیل هیوم، این توافق‌نامه به آژانس امکان جمع‌آوری داده‌های لازم در مورد برخی از فعالیت‌های هسته‌ای تهران را می‌داد.

آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در بیانیه‌ای، گفت: در این زمینه به پاسخ فوری ایران نیاز است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته با ایران تماس گرفت تا موضع ایران در مورد ادامه جمع‌آوری، ثبت و نگهداری اطلاعات را بداند. این در حالی است که  کاظم غریب آبادی، سفیر ایران گفت که ایران "ملزم به اجرای " درخواست رئیس آژانس انرژی هسته‌ای نیست.

واشنگتن معتقد است که تهران باید بدون تأخیر بیشتر با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای وارد تعامل شود. یک مقام آمریکایی که نخواست نامش منتشر شود ، گفت: "ایران باید بدون تأخیر بیشتر با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای وارد تعامل شود تا اطمینان کسب شود که اقدامات مناسب ادامه دارد."

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: "همکاری ایران با آژانس انرژی هسته‌ای، یک نگرانی جدی است. این نگرانی باید حل شود."بلینکن با بیان اینکه امیدوارم از سرگیری مذاکرات در روزهای آینده بتواند اختلافات را حل و فصل کند، گفت: "ما هنوز اختلافات قابل توجهی با ایران داریم. منتظریم مقام‌های ایرانی تصمیمات دشوار نهایی را برای احیای توافق هسته‌ای بگیرند."

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما