ترس اسرائیل از حمله ایران/ جروزالم پست: پهپاد ۷ هزار کیلومتری ایران، هشداری برای تل‌آویو است

کدخبر: ۴۲۲۶۳۷
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با پرداختن به قابلیت‌های پهپادی جدید جمهوری اسلامی، آن را هشداری مستقیم برای این رژیم ارزیابی کرد.
ترس اسرائیل از حمله ایران/ جروزالم پست: پهپاد ۷ هزار کیلومتری ایران، هشداری برای تل‌آویو است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در مطلبی ضمن اذعان به توانمندی موشکی جمهوری اسلامی، پهپاد ایرانی با برد ۷ هزار کیلومتر را هشداری برای این رژیم توصیف کرد.

این رسانه صهیونیست در مطلبی با عنوان «پهپاد ایرانی با برد هفت هزار کیلومتری، هشداری برای اسرائیل است» به گوشه‌ای از دستاورد‌های تازه ایران در عرصه پهپادی پرداخت. جروزالم پست تحلیل خود را با رجوع به گزارش رسانه‌های ایرانی در خصوص این پهپاد آغاز کرد و به استناد این رسانه‌ها نوشت: پهپادی که ایران به تازگی رونمایی کرده بردی ۷ هزار کیلومتری دارد و برنامه ریزی پرواز آن برای مسافت‌های طولانی و سپس فرود در نقطه‌ای دیگر است.

جروزالم پست توانمندی دستاورد نظامی جدید ایران را اینگونه تفسیر می‌کند: حتی اگر این پهپاد در یک نبرد واقعی نتواند چنین بردی را محقق کند، بردی که برای پرواز از تهران به ریِکیاویک (پایتخت ایسلند) کافی است، اما ایران به واقع با اینکار پیام هشداری می‌فرستد مبنی بر اینکه با این سلاح امکان حمله به اسرائیل را دارد.

روزنامه صهیونیستی در ادامه به نقل از سرلشکر حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌نویسد: این پهپاد هفت هزار بردی، می‌تواند با عبور از ایران یا از طریق یمن و سوریه در آسمان اسرائیل پرواز کند و به پایگاه اولیه خودش بازگردد.

جروزالم در ادامه مطلب گریزی نیز به جنگ ۱۲ روزه میان حماس و رژیم صهیونیستی داشته و می‌نویسد ایران در جریان این جنگ بود که از پهپادی به نام «غزه» رونمایی کرد و آن را «شاهد ۱۴۹» نامیده که بزرگتر از «شاهد ۱۲۹ » است و به گفته سرلشگر سلامی قادر به حمل ۱۳ بمب است. این رسانه صهیونیست متذکر می‌شود که نام این پهپاد ارجاع مستقیم به جنگ ۱۲ روزه غزه دارد. در ادامه این رسانه صهیونیست نسبت به اینکه این پهپاد با برد ۷ هزار کیلومتری همان پهپاد جدید غزه باشد یا خیر، ابراز تردید می‌کند.

این رسانه صهیونیست همچنین از سپهبد امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی برنامه پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی نام می‌برد.

تیتر یک
کارگزاری مفید