برادران افکاری در کدام زندان نگهداری می‌شوند؟

کدخبر: 422898
اقتصاد نیوز : رسانه‌های فارسی‌زبان مستقر در انگلیس با هیاهوی زیاد نسبت به فیلم منتشر شده از وضعیت برادران افکاری در زندان شبهه ایجاد کرده و پرسیدند؛ محل نگهداری آنها کجاست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دوم تیرماه خبری با عنوان "واقعیت وضعیت اسفناک "برادران افکاری" در زندان را ببینید" منتشر شد که وضعیت بند محل نگهداری برادران افکاری در زندان را نشان می‌داد.

این فیلم کوتاه ابتدا در اکانت توئیتر محمدمهدی حاج‌محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها منتشر شد و خبرنگار تسنیم با ارائه مطالب تکمیل‌کننده آن را بازنشر داد.

انتشار این فیلم در زمانی که رسانه‌های فارسی‌زبانِ عموماً لندن‌نشین و رادیوهای بیگانه تبلیغات گسترده‌ای درباره وضعیت برادران افکاری به راه انداخته بودند، به مثابه ریختن آب سردی بود که آتش نفاق و دروغ معاندان را خاموش کرد.

بی بی سی فارسی پس از انتشار این فیلم نوشت: "در ویدیوی خبرگزاری تسنیم که بدون تاریخ است و از نمایی دور تهیه شده چند نفر در اتاقی بزرگ دیده می‌شوند که مطابق ادعای این خبرگزاری برادران افکاری هستند. در این ویدیو فعالیت‌های متعدد روزانه این افراد دیده می‌شود و در بخشی آنها در حیاط کوچکی به هنگام «هواخوری» هم دیده می‌شوند و معلوم نیست این مکان در یکی از زندان‌های عمومی ایران است یا در بازداشت‌گاهایی است که گفته می‌شود بخش امنیتی سپاه در اختیار دارد."

همزمان نهاد غیررسمی عفو بین‌الملل هم در گزارشی مغرضانه که در بی بی سی هم منتشر شد، ادعا کرد؛ "حبیب و وحید افکاری یا جداگانه و یا در کنار هم در سلول‌های انفرادی بدون پنجره محبوس بوده‌اند و از هر گونه "تماس معنادار" با سایر زندانیان و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی و همچنین تماس یا ملاقات با خانواده محروم بوده‌اند."

این در حالی است که برخلاف این ادعاها و در حالی که خود این رسانه‌ها هم قبلا اعلام کرده بودند و الان به مصلحت‌ نیست آن را تکرار کنند، برادران افکاری نه در بندهای خاص خارج از زندان‌های رسمی، بلکه در زندان عادل‌آباد شیراز،‌اندرزگاه 13 و همراه با چند زندانی دیگر در یک سوئیت عمومی در حال سپری کردن محکومیت خود هستند.

تیتر یک
  • تکمیل مثلث سیاسی دولت سیزدهم؛ شمخانی،امیرعبداللهیان و وحیدی

    اقتصاد نیوز: از قرار معلوم تیم سیاسی کابینه ابراهیم رئیسی تکمیل شد و او درباره متصدیان سه ضلعی سیاسی و امنیتی دولت خود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما