مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی؛

وزش باد شدید در برخی از استان ها در سه روز آینده

کدخبر: ۴۲۳۱۸۳
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در ۲ روز آینده در برخی استان‌ها احتمال وقوع رعدوبرق و برخورد صاعقه، وزش باد شدید و آسیب به سازه‌های موقت وجود دارد که ‌توصیه‌ می‌شود در تردد جاده‌ای و صعود به ارتفاعات احتیاط در دستور کار باشد.
وزش باد شدید در برخی از استان ها در سه روز آینده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور گفت در سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی گفت: امروز در ساعات بعد از ظهر در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، اردبیل، گیلان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، همچنین ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز روند کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور ادامه دارد و دریای خزر مواج است.

ضیائیان ادامه داد: روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو وزش باد شدید، افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده، در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی ادامه دارد‌ اما در استان گیلان شاهد این ناپایداری جوی نخواهیم بود.

* هشدار وزش باد شدید و اختلال در تردد جاده‌ای‌ به علت کاهش دید

وی گفت: در نقاطی که ذکر شد، احتمال اختلال در تردد جاده‌ای‌ به علت کاهش دید، جاری شدن روان آب به‌صورت نقطه ای و محلی، برخورد صاعقه و وقوع رعدوبرق، وزش باد شدید و احتمال آسیب به سقف خانه‌ها و سازه‌های موقت و گلخانه‌ها وجود دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در این راستا ‌توصیه‌ می‌شود احتیاط در تردد جاده‌ای، اجتناب از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات، احتیاط در چرای دام‌ها در مراتع مرتفع، تقویت سازه‌های موقتی و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره‌ در دستور کار باشد.

* آسمانی آفتابی از 13 تیر در اغلب شهرها

ضیائیان با بیان اینکه روز یکشنبه 13 تیر جوی آرام و آسمانی آفتابی در اغلب نقاط کشور حاکم است، افزود: در این روز افزایش نسبی دما را در سواحل شمالی کشور داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می‌شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت افزود: آسمان تهران روز آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید پیش بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 37 و 27 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 50 درجه گرمترین مرکز استان خواهد بود.

تیتر یک
کارگزاری مفید