ریزش ساختمانی 46 کشته‌ بر جای گذاشت/ 151 نفر زیر آوار هستند

کدخبر: 424665
اقتصاد نیوز : ریزش ساختمانی در فلوریدا تاکنون ۴۶ کشته‌ بر جای گذاشته است.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  روزنامه یو اس ای تودی، دانیلا لوین کاوا شهردار میامی گفت که ۳۲ تن از از قربانیان حادثه تاکنون شناسایی شدند و خوشبختانه با وجود هوای صاف امروز عملیات جستجو و نجات ادامه داشته است.

عملیات جستجو برای یافتن مفقودان این فاجعه در پی جابجایی ۳۰ سانتی متری یکی از ستون های اصلی بخش باقی مانده این برج، به مدت ۱۴ ساعت متوقف و در نهایت تصمیم به تخریب کامل و کنترل شده این برج گرفته شد.

آمار جدید جان باختگان این حادثه پس از تخریب کنترل شده مابقی این مجتمع مسکونی که در ۱۳ تیر ماه به عمل آمد، از سوی مقامات میامی و ایالت فلوریدا اعلام می‌شود.

سوم تیرماه ۱۴۰۰ بخش جنوبی برج چمپلین واقع در ناحیه «سرفساید» از حومه شهر میامی ایالت فلوریدا ساعت ۱:۳۰ نیمه شب به وقت محلی به یکباره فرو ریخت؛ برج ۱۲ طبقه ای با ۱۳۵ واحد مسکونی که زمان ساخت آن به سال ۱۹۸۱ میلادی باز می گردد و کار یک شرکت کانادایی به نام  «ناثان ریبر» است.

رسانه های آمریکایی با بررسی سوابق کارشناسی از این برج فرو ریخته یکی از دلایل مهم آن را اشکال در سیستم دفع آب آن دانسته که حتی تا پیش از فرو ریختن بخشی از این برج ترک هایی در ستون ها واقع در طبقات زیرین و پارکینگ آن بوجود آمده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما