تسلط کامل طالبان به رسانه های شمال افغانستان

کدخبر: 425718
گروه طالبان افغانستان بر رسانه های این کشور در بخش های شمالی تسلط کامل پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، به گزارش فدراسیون بین المللی خبرنگاران (IFJ )، حمله گروه طالبان به  شمال شرقی ولایت «بدخشان» در «اسلام قلعه» اولین یورش به مرکز یک ولایت پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بود که تسلط این گروه بر شمال این کشور را تسریع کرد. 

این در حالی است که قرار است نیروهای آمریکایی تا تاریخ ۳۱ اوت ( ۹ شهریور ) به طور کامل از این کشور خارج شوند. 

براساس گزارش ها از  انجمن خبرنگاران مستقل افغان وابسته به فدراسیون جهانی خبرنگاران، طالبان از هنگام حمله به این منطقه تا کنون دستکم ۸ رسانه شامل «رادیو  و تلویزیون ملی بدخشان»، «تلویزیون غیردولتی عبور»، «رادیو هانزاله» «رادیو سیمیم»، «رادیو غزالی»، «رادیو نریمان» و « رادیو صدای باغیس» را تهدید کرده اند. 

این انجمن امروز در گزارشی به فدراسیون بین المللی خبرنگاران اعلام کرد که بیشتر خبرنگاران با شروع حملات طالبان شهر را ترک کردند و «ذیبح الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز در پیامی صوتی به رسانه ها گفت به خبرنگاران آسیب نخواهد رسید.

طالبان همچنین افزود: خبرنگاران مفید هستند و اگر کنترل رسانه ها را به دست آورند آنها را آموزش می دهند و با آنها همکاری می کنند. 

انجمن خبرنگاران مستقل افغان همچنین اعلام کرد: «رادیو دارمان» در ایالت جوزجان و «رادیو طنین» در ایالت هرات که  اخیرا به دست طالبان افتاده از ۲ روز پیش تحت کنترل  طالبان هستند و از آن زمان برنامه ای از این رسانه ها پخش نمی شود.

تیتر یک
  • نرخ سود بین بانکی رکورد یک ساله را شکست

    اقتصادنیوز: در بازارهای مالی هفته اول اذر ۱۴۰۰ دو رکورد مهم به ثبت رسید. در این هفته نرخ سود بسط نقدینگی در بازار باز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما