وزیر بهداشت: بیماران کرونایی نباید زیر پنکه بخوابند

کدخبر: 425726
سعید نمکی گفت: با وجود امکانات و بودجه موجود، بیماران نباید زیر پنکه بخوابند و حتما من در برگشت از این سفر با افرادی که در این زمینه کوتاهی کرده‌اند برخورد جدی خواهم کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست بررسی وضعیت کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان که در فرمانداری شهرستان سراوان برگزار شد، اظهار کرد: مردم همواره در زمینه‌های مختلف از جمله کرونا همراهی لازم را داشته‌اند اما بی‌توجهی برخی مسئولان و کوتاهی بعضی از افراد در این زمینه سبب شده تا فشار مضاعفی به همکارانم در حوزه سلامت وارد شود.

وی ادامه داد: مسئولان و بزرگان طوایف، علمای اهل تسنن و تشییع و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید در مناطق مختلف، مردم سیستان و بلوچستان را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن کرونا تشویق کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به تامین واکسن کرونا برای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این استان اولین استانی است که تزریق واکسن را در آن از گروه سنی ۵۰ سال آغاز کردیم و این منطقه نخستین دروازه ورود ما به سن‌های پایین‌تر است.

وی بیان کرد: هر چقدر واکسن تزریق شود مقدار بیشتری واکسن به سیستان و بلوچستان ارسال خواهد شد و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

نمکی تصریح کرد: از هیچ بیمار کرونایی در منطقه سراوان نباید پول گرفته شود و این امر به جدیت پیگیری می‌شود.

نمکی ادامه داد: این نقطه از ایران اسلامی شاید محروم‌ترین و نیازمندترین نقطه کشور بوده و امروز با دیدن بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سراوان احساس غرور می‌کنم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: احداث چنین مجموعه‌ای با ۶ اتاق عمل و بخش‌هایی مانند سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی با وجود تحریم‌های دشمنان باعث افتخار است.

وی ادامه داد: برخی بیمارستان‌ها به عنوان بیمارستان جایگزین طراحی شده‌اند و این امر به این معنی است که نیروی انسانی و امکانات بیمارستان قبلی به فضای جدید منتقل می‌شود.

نمکی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با وجود امکانات و بودجه موجود نباید بیماران زیر پنکه بخوابند. من در برگشت از این سفر با افرادی که در این زمینه کوتاهی کرده‌اند، برخورد جدی خواهم کرد.

وی اظهار داشت: هر امکاناتی لازم است به سرعت فراهم خواهد شد و هر فردی در امر بی استفاده گذاشتن بیمارستان دخیل بوده، توبیخ خواهد شد زیرا امکانات موجود در این بیمارستان بسیار خوب و مطلوب است و نباید بلا استفاده بماند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲ بیمارستان درمان‌بستر در سیب سوران و مهرستان در برگشت از این سفر مورد پیگیری قرار خواهند گرفت تا حداکثر تا ماه آینده راه‌اندازی شوند. همچنین کارهای طراحی ۲ بیمارستان در بم پشت و گلشهر باید به سرعت انجام شود و اعتبارات لازم برای آنها نیز در اختیار قرار خواهد گرفت.

نمکی بیان کرد: یکی از چالش ها در زمینه کرونا در سیستان و بلوچستان در ایام عید فطر به وجود آمد و چالش بعدی نیز در ایام انتخابات شوراهای شهر و روستا و به دنبال دور همی‌ها و مراسم‌های مختلف مردمی ایجاد شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دیروز یکشنبه برای بررسی آخرین وضعیت شیوع کرونا به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد. رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار وزیر بهداشت را در این سفر ۲روزه همراهی می‌کنند.

بازدید از بیمارستان‌ها و پروژه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان‌های چابهار و کُنارک و شرکت در نشست ستاد کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان از مهمترین برنامه های سفر روز گذشته وزیر بهداشت به چابهار بود.

سعید نمکی امروز دوشنبه به سراوان رفت و بخش‌های بستری و تشخیصی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی ایرانمهر سراوان را افتتاح کرد. سفر به ایرانشهر، زابل و زاهدان از دیگر برنامه‌های سفر وی به سیستان و بلوچستان است.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: ​تداوم افزایش قیمت دلار در بازار موجب شد تا امروز ۷ آذر ۱۴۰۰ شاهد یکه‌تازی محصولات ایران خودرو در بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما