چین به اظهارات اخیر وزیرخارجه آمریکا اعتراض کرد

کدخبر: 425731
سخنگوی وزارت خارجه چین به اظهارات مقام های دولت آمریکا که ادعاهای دریایی چین در دریای چین جنوبی را غیرقانونی می داند اعتراض کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که دولت بایدن همان موضع دولت ترامپ را در مورد اختلافات دریایی در دریای چین جنوبی دنبال خواهد کرد و از پکن خواست "رفتار تحریک آمیز خود را" در منطقه متوقف کند.

 اسپوتنیک گزارش داد، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: بیانیه ایالات متحده واقعیت های عینی در مورد مسئله دریای چین جنوبی را نادیده می گیرد ، هنجارهای حقوق بین الملل را نقض می کند ، خلاف وعده های عمومی دولت ایالات متحده برای پایبندی به موضع بی طرف در مورد اختلافات در مورد دریای چین جنوبی است و اختلاف بین کشورها ایجاد می کند.

وی تاکید کرد: این سخنان منطقه و صلح و ثبات منطقه را تضعیف می کند. این بسیار غیرمسئولانه است. طرف چینی ابراز نارضایتی شدید و اعتراض قاطعانه او را اعلام می کند. این اظهارات مبنی بر اینکه ادعاهای دریایی پکن در منطقه فاقد هرگونه دلیل قانونی است "کاملاً خلاف واقع است" .

این دیپلمات چینی رای ژوئیه 2016 دادگاه لاهه را به عنوان "کاغذ پاره" و "مضحکه سیاسی" که هیچ الزامی ندارد، رد کرد.

حکم دادگاه لاهه مربوط به موضوع مجمع الجزایر اسپراتلی است که در دریای چین جنوبی واقع شده و چندین دهه ست که بین برونئی ، چین ، مالزی ، فیلیپین و ویتنام بر سر ذخایر قابل توجه هیدروکربن ان اختلاف است.

تیتر یک
  • «سرمایه‌های ریسک‌پذیر»؛ جلوه تکنولوژیک سرمایه‌داری در حال رشد است

    اقتصادنیوز: نشریه اکونومیست در شماره جدید خود ضمن استقبال از جهانی شدن دارایی‌های استارت‌آپی، از رشد چشمگیر «صنعت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما